Wygrana juniorów na inaugurację turnieju

W poniedziałek reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła swój udział w 3. międzynarodowym turnieju Victor's Cup, który rozgrywany jest w niemieckim Merzing. Kadra prowadzona przez Jacka Okpisza w pierwszym spotkaniu pokonała Finlandię 22:17.

Sabina Szydłowska

Polacy znaleźli się w grupie I z Finlandią, Islandią i broniącymi tytułu z przed roku gospodarzami - Niemcami. Na inaugurację Biało-czerwoni pokonali drużyną z Półwyspu Skandynawskiego 22:17.

Z powodu kontuzji w kraju musieli pozostać Michał Piwowarczyk oraz Krzysztof Mogielnicki. W polskim zespole juniorów nieobecny jest również Paweł Paczkowski, który wraz z reprezentacją młodzieżowców przygotowuje się do startu w turnieju kwalifikacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

- W pierwszej połowie meczu z Finami mieliśmy bardzo słabą skuteczność a i szczęście też nam nie dopisywało. Momentami zespół miał fragmenty gry, których już po prostu nie przystoi prezentować. W drugiej połowie też nie ustrzegliśmy się błędów, ale ogólnie było już znacznie lepiej. Tę część gry wygraliśmy przecież dziewięcioma bramkami - podsumowuje występ swojej drużyny szkoleniowiec Jacek Okpisz.

We wtorek Polaków czekają dwa spotkania: z Islandią i Niemcami. Po wygraniu pierwszego meczu Biało-czerwoni zapewnią sobie grę w najlepszej czwórce turnieju.

W grupie II grają reprezentacje Szwajcarii, Słowacji, Egiptu i regionu Saary. Mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym 2x25 minut. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w półfinałach imprezy. Zwycięzcę 3 międzynarodowego turnieju Victor's Cup poznamy w środę.

Polska - Finlandia 22:17 (7:11)
Polska: Kapela, Małecki - Daszek 6, Kubała 4, Biegaj, Kuźdeba 1, Chyliński, Walcak, Rogulski 1, Staszewski 2, Obiała 1, Szczęsny 6, Kondratiuk, H. Kornecki, Subocz, Abram 1.