Przed MŚ piłkarzy ręcznych: Argentyna znowu zwycięska w meczu towarzyskim

Reprezentacja Argentyny będzie jednym z rywali Polaków w trakcie styczniowych mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zespół z Ameryki Południowej udanie rozpoczął przygotowania do mundialu.

Wojciech Święch

We wtorek wieczorem argentyńska kadra podjęła w Buenos Aires Brazylię. Podopieczni trenera Eduardo "Dady" Gallardo pokonali wówczas gości w stosunku 21:18. Drużyna La Albiceleste okazała się lepsza od przeciwników także w rewanżu.

Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się bramkarz Matías Schultz, który w całym meczu obronił 20 rzutów brazylijskich szczypiornistów. Golkiper miał skuteczność interwencji na poziomie 50 procent. Zawodnik Pines Badajoz wychodził zwycięsko nawet z rzutów karnych.

W pierwszej połowie sparingu błysnął również Federico Fernández, który rzucił cztery bramki. Do przerwy Argentyna prowadziła w stosunku 14:7. Zaraz po zmianie stron na parkiecie lepiej prezentowali się Brazylijczycy, którzy cieszyli się z czterech trafień, na które miejscowi odpowiedzieli tylko jednym golem. Jednak to gospodarze odnieśli ostatecznie zwycięstwo 24:20, choć w ich szeregach wystąpiło kilku młodych piłkarzy ręcznych.

W rewanżu z Brazylią najskuteczniejszymi szczypiornistami gospodarzy byli Federico Fernández oraz Andrés Kogovsek, którzy zdobyli po cztery gole.

Argentyna - Brazylia 24:20 (14:7)