Przed MŚ piłkarzy ręcznych: Męczarnie Słowaków z Algierią

We wtorek reprezentacja Słowacji w piłce ręcznej pewnie pokonała przed własną publicznością Algierię w stosunku 33:23. W czwartek pomiędzy tymi zespołami doszło do rewanżu. Drużyna z Afryki okazała się tym razem bardzo wymagającym rywalem dla naszych południowych sąsiadów.

Wojciech Święch

Miejscowi prowadzili od samego początku spotkania. Jednak mieli oni maksymalnie dwubramkową przewagę (7:5). W 21. minucie pojedynku było 10:9 na korzyść Algierczyków. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Po przerwie mecz był bardzo wyrównany. W 58. minucie gospodarze prowadzili 24:23. Wówczas trener przyjezdnych poprosił o czas. Po wznowieniu gry arabska ekipa nie zdołała już zdobyć gola, a Słowakom udało się ustalić wynik spotkania na 25:23.

W czwartkowym sparingu najskuteczniejszymi szczypiornistami naszych południowych sąsiadów byli Peter Tumidalský oraz Martin Strapko, którzy zdobyli po sześć gole.

Słowacja - Algieria 25:23 (13:13)

Słowacja: R. Štochl, Paul - Petro 2, Kopčo 1, Mazák, M. Straňovský 6, T. Urban, T. Straňovský 1, Antl 2, F. Šulc ml. 5, Baláž, Masica, Tumidalský 1, Pekár 1, Strapko 6, Guzy

Najwięcej bramek dla Algierii: Saci 6, Layadi 6, Berkous 5, Hamad 4.