Zagłębie zaczyna rok od zwycięstwa - relacja z meczuKGHM Metraco Zagłębie Lubin - Politechnika Koszalin

W sobotę ligowe zmagania w nowym roku zainaugurowały piłkarki ręczne z PGNiG Superligi. Zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin odniosły pewne zwycięstwo nad Politechniką Koszalin. Podopieczne Bożeny Karkut wygrały 34:25, choć trzeba przyznać, że przyjezdne postawiły trudne warunki, szczególnie w pierwszej połowie.

Łukasz Lemanik

Pierwszą bramkę w 2011 roku w hali SP 14 w Lubinie zdobyła zawodniczka Politechniki, Joanna Dworaczyk w 2 minucie spotkania. Chwilę później, po trafieniu Kingi Byzdry mieliśmy remis, który utrzymywał się do 10. minuty, kiedy było 4:4. W 11. minucie swoją pierwszą bramkę po powrocie do zespołu z urlopu macierzyńskiego zdobyła Monika Migała, dawniej Gunia. W kolejnych fragmentach zarysowała się przewaga podopiecznych Bożeny Karkut, które po kwadransie prowadziły już 11:6. Zawodniczki Politechniki nie zamierzały jednak składać broni. Drugi kwadrans pierwszej połowy należał do akademiczek, które walczyły ambitnie z wyżej notowanym Zagłębiem. Przyjezdne zagrały dobrze w obronie, skutecznie wykorzystując kontry i w 25. minucie doprowadziły do remisu po 15. Do szatni zespoły schodziły przy remisie 17:17.

Pierwsze trzy bramki po zmianie stron były autorstwa "Miedziowych". Kwadrans po wznowieniu drugiej połowy Zagłębie odzyskało wyraźniejsze prowadzenie. Na tablicy wyników było 24:19 dla podopiecznych Bożeny Karkut, które już do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W bramce bardzo dobrze spisywała się Izabela Czarna, a jej koleżanki skutecznie kończyły akcje ofensywne. Szczególnie zespołowy Politechniki dały się we znaki Karolina Semeniuk-Olchawa i Kinga Byzdra, które zdobyły łącznie 16 bramek. Zagłębie wygrało z Politechniką 34:25.

- Nie spodziewałam się łatwego spotkania, bo Politechnika to naprawdę dobry zespół. Dziewczyny z Koszalina walczyły bardzo ambitnie, szczególnie w pierwszej połowie. Druga część spotkania, to już nasza wyraźniejsza przewaga, którą udokumentowałyśmy, wygrywając różnicą dziewięciu bramek. To dla nas ważne zwycięstwo, gdyż teraz czekają nas trzy mecze wyjazdowe z rzędu - mówiła po meczu Bożena Karkut, trener KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Politechnika Koszalin 34:25(17:17)