Bundesliga: trzy bramki Jureckiego, Weiner nie zatrzymał Gummersbach

Bartosz Jurecki zdobył trzy bramki w wygranym wyjazdowym spotkaniu SC Magdeburg z TV Grosswallstadt 25:31 (12:17). Porażkę zanotowała natomiast drużyna Adama Weinera Frisch Auf! Göppingen, która uległa VfL Gummersbach 29:23 (11:9).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Ekipa Bartosza Jureckiego, która była faworytem wyjazdowego pojedynku z drużyną TV Grosswallstadt nie miała większych problemów z zanotowaniem kolejnego zwycięstwa. Popularni Gladiatorzy po trafieniach skrzydłowych Roberta Webera oraz Yvesa Grafenhorsta już w 6. minucie objęli dwubramkowe prowadzenie (3:5), które w 11. minucie powiększył Słoweniec Jure Natek (4:7). Magdeburczycy spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, zwiększając swą przewagę do pięciu bramek tuż przed przerwą (12:17). W drugiej połowie gospodarze nie byli w stanie zagrozić dobrze dysponowanej drużynie Franka Carstensa, która ostatecznie zwyciężyła 25:31. Pewnym punktem zespołu po raz kolejny był polski obrotowy Bartosz Jurecki, który zdobył trzy bramki i wywalczył dwa rzuty karne. Dzięki zwycięstwu Magdeburczycy włączyli się do walki o piątą pozycję w tabeli.

TV Grosswallstadt - SC Magdeburg 25:31 (12:17)
Najwięcej bramek: dla Grosswallstadt - Larsson 5, Spatz 5 (3/4), Kunz 4 (2/2); dla Magdeburga - Weber 6 (1/2), Natek 5, Grafenhorst 4.

Pomimo dobrej dyspozycji zwycięstwa swemu zespołowi nie był w stanie zapewnić Adam Weiner. 35-letni Polak powrócił do składu Frisch Auf! Göppingen po kontuzji łokcia i kilkumiesięcznej rehabilitacji. Spotkanie znakomicie rozpoczęli szczypiorniści VfL Gummersbach, którzy w 24. minucie objęli pięciobramkowe prowadzenie (9:4). Pomimo ambitnej postawy i skutecznych interwencji bramkarskich goście nie byli w stanie ani raz doprowadzić do remisu. Do wygranej 29:23 poprowadził gospodarzy chorwacki skrzydłowy Vedran Zrnić, który na minionych mistrzostwach świata w Szwecji wybrany został najlepszym prawoskrzydłowym imprezy. Wygrana pozwoliła Gummersbach awansować na ósme miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi.

VfL Gummersbach - Frisch Auf! Göppingen 29:23 (11:9)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Zrnić 10 (6/7), Pfahl 5, Vuković 5; dla Göppingen - Oprea 5 (1/1), Schöne 4, Thiede 4.

18 DHC Rheinland 19 3 0 16 428:556 6

Terminarz pozostałych spotkań 20. kolejki: 7.02.2011 - poniedziałek (mecz 26. kolejki) THW Kiel - HSG Ahlen Hamm 34:23 (13:14) 9.02.2011 - środa Füchse Berlin - DHC Rheinland MT Melsungen - TuS N-Lübbecke SG Flensburg-Handewitt - TSV Hannover-Burgdorf HSV Hamburg - HSG Wetzlar Rhein-Neckar Löwen - HSG Ahlen-Hamm TSG Lu.-Friesenheim - HBW Balingen-Weilstetten