Asobal: Niegroźna kontuzja Mariusza Jurkiewicza

Mariusz Jurkiewicz w ostatnim meczu Ligi Mistrzów nabawił się kontuzji. Na szczęście okazała się ona niegroźna, a diagnoza jaką postawili klubowi lekarze wykazała iż jedyny Polak występujący w Asobal Lidze łagodnie skręcił lewy staw skokowy. Nie wiadomo jednak ile potrwa przerwa w grze polskiego rozgrywającego.

Paweł Nowakowski

W zaległym spotkaniu 7. kolejki Ligi Mistrzów grupy D mistrzowie Hiszpanii - Renovalia Ciudad Real pokonali rosyjski St. Petersburg 32:27. Tym samym ekipa z Półwyspu Iberyjskiego umocniła się na prowadzeniu w tabeli i przypieczętowała awans do czołowej szesnastki najlepszych klubowych zespołów na Starym Kontynencie.

Niestety na piętnaście minut przed zakończeniem spotkania, kontuzji bez jakiegokolwiek kontaktu z rywalem nabawił się Mariusz Jurkiewicz. Polski rozgrywający nie pojawił się już na parkiecie do końca spotkania. Na szczęście kontuzja okazała się niegroźna, a diagnoza postawiona przez klubowych lekarzy wykazała łagodne skręcenie lewego stawu skokowego.

W nieco gorszej sytuacji znajduje się klubowy kolega Jurkiewicza - Kiril Lazarov. Macedończyka czeka co najmniej 6-tygodniowa przerwa w grze z powodu złamania kości piszczelowej.