Ligowe zwycięstwo Celje Pivovarna Laško

W ramach 19. kolejki 1. SRL szczypiorniści RK Celje Pivovarna Laško podjęli RD Loka. Dla zespołu ze Słowenii pojedynek ten był próbą generalną przed starciem z Vive Targami Kielce w Lidze Mistrzów.

Wojciech Święch

Na początku meczu z dobrej strony pokazał się golkiper Mirko Alilović. Głownie dzięki jego postawie między słupkami gospodarze w 8. minucie prowadzili 5:2. Jednak potem spotkanie wyrównało się. W 17. minucie drużyna RD Loka wypracowała nawet przewagę dwóch goli. W tej sytuacji szkoleniowiec Miro Požun poprosił o czas. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 14:14.

Po zmianie stron ekipa Celje Pivovarna Laško zdołała wyjść na prowadzenie różnicą trzech trafień (23:20). Jednak niedługo potem było 25:24 na korzyść RD Loka. Wówczas nastąpił przełomowy moment dla klubu ze Styrii. Zdobył on trzy bramki z rzędu. Przyjezdni próbowali jeszcze odrobić straty, ale im się to nie udało. Drużyna Celje Pivovarna Laško odniosła zwycięstwo 29:28, choć w sobotę w jej szeregach zabrakło Eduarda Kokszarowa oraz Luki Žvižeja.

W pojedynku przeciwko RD Loka najwięcej goli dla ekipy Miro Požuna zdobyli Gašper Marguč i Momir Rnić. Umieścili oni piłkę w siatce po siedem razy. Trzeba wspomnieć, iż Alilović w weekend popisał się 14 skutecznymi interwencjami. Bez względu na wynik niedzielnego meczu Cimos Koper - Gorenje Velenje ekipa Celje Pivovarna Laško po 19. kolejce będzie zajmowała 3. miejsce w tabeli 1. SRL.

RK Celje Pivovarna Laško - RD Loka 29:28 (14:14)