Pogrom w Malborku, Poznań bliżej pierwszej ligi - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Za nami druga kolejka w rundzie rewanżowej na parkietach II ligi. Po awans pewnie kroczy Polski Cukier Pomezania Malbork, która rozgromiła beniaminka z Kęsowa. W najważniejszym meczu grupy pierwszej MKS Poznań we własnej hali pokonał Żagiew Dzierżoniów. Zwycięstwo dało poznaniakom fotel wicelidera.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa I

W najbardziej emocjonującym spotkaniu MKS Poznań na własnym parkiecie pokonał Żagiew Dzierżoniów. Gra gospodarzy miała dwa oblicza. Pierwsza połowa w ich wykonaniu była bardzo słaba. Przegrywali do przerwy 13:8. W drugiej części podopieczni Domana Leitgebera ruszyli do natarcia. Szybko odrobili straty a po chwili objęli prowadzenie, którego nie oddali do końcowego gwizdka. W szeregach poznańskiej ekipy na wyróżnienie zasługują bramkarz Mariusz Peda oraz Piotr Więcław. Pierwszy z tej dwójki popisywał się znakomitymi interwencjami a drugi z dziewięcioma bramkami został najlepszym strzelcem swojego zespołu. Zespół ze stolicy Wielkopolski dzięki temu zwycięstwu został samotnym wiceliderem.

Czternaste zwycięstwo w sezonie odnieśli szczypiorniści lidera Arot-u Astromal Leszno. Tym razem ich rywalem był beniaminek Jurist Nowa Sól. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy było to widowisko jednostronne. Gospodarze już do przerwy prowadzili dziewięcioma bramkami. Druga odsłona była tylko formalnością. Po kontuzji kolana do składu Arot-u powrócił kapitan leszczynian Maciej Wierucki. Ostatecznie gospodarze wysoko, bo aż 19 bramkami pokonali gości z Lubuskiego.

Słaba pierwsza połowa nie zapowiadała końcowego sukcesu dla ŚKPR Świdnica. W spotkaniu przeciwko Bystrzycy Kłodzkiej zawodnicy ŚKPR odnieśli bardzo szczęśliwe zwycięstwo, które nadal pozwala im liczyć się w walce o awans. W pierwsze połowie goście ze Świdnicy nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grającego bramkarza gospodarzy. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 10:8 dla gospodarzy. Dopiero w drugiej odsłonie świdniczanie wrócili na odpowiednie tory. Duża zasługa w tym Grzegorza Rutkowskiego, byłego zawodnika Krokusa. Rzucił on swojej byłej drużynie sześć bramek i w szeregach gości był najskuteczniejszym zawodnikiem. W derbach Wielkopolski lepsi okazali się piłkarze ręczni Szczypiorna Kalisz. We własnej hali pokonali Spartę Oborniki Wlkp. Był to mecz emocjonujący lecz także mecz błędów i strat. Oba zespoły popełniły ich bardzo wiele co wprawiało raz po raz w osłupienie. Po dwóch chudych kolejkach w Kaliszu ponownie mogą się cieszyć ze zwycięstwa.

Nie udało się podtrzymać dobrej passy Olimpowi Grodków. Po czterech zwycięstwach z rzędu znaleźli swoich pogromców. Okazali się nimi zawodnicy Pogoni Oleśnica. Kibice, którzy zasiedli w oleśnickiej hali obejrzeli niezwykle zacięte spotkanie. Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli goście z Opolszczyzny. W drugiej połowie przyjezdni nie wytrzymali tempa gospodarzy i musieli zejść z parkietu pokonani. Jedyny remis w tej kolejce padł w Brzegu, gdzie Orlik zremisował z Tęczą Kościan. Ciekawie było również z Lubinie, gdzie po emocjonującym spotkaniu rezerwy Zagłębia uległy zawodnikom z Komprachcic. Dzięki temu zwycięstwu komprachciczanie odskoczyli na pięć punktów od strefy spadkowej.

16 kolejka - 12/13.02.2011

MKS Poznań - Żagiew Dzierżoniów 27:22 (8:13)

Krokus Bystrzyca Kłodzka - ŚKPR Świdnica 19:23 (10:8)

Szczypiorno Kalisz - Sparta Oborniki Wlkp. 24:20 (12:11)

Arot Astromal Leszno - Jurist Nowa Sól 41:22 (21:12)

Pogoń Oleśnica - Olimp Grodków 30:26 (14:15)

Orlik Brzeg - Tęcza Kościan 25:25 (12:11)

Zagłębie II Lubin - OSiR Komprachcice 29:30

Tabela II Liga Mężczyzn gr. I

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>

Grupa II

Przodownictwo w lidze po tej kolejce objęła Pomezania Malbork, która na własnym parkiecie rozgromiła LKS Kęsowo. Mecz praktycznie bez historii. Podopieczni Łukasza Jezierskiego ani przez moment nie poczuli oddechu rywala na swoich plecach. Wynik do przerwy 22:8. Po przerwie malborczanie jeszcze bardziej podkręcili tempo. Drugą odsłonę wygrali 29:12 a cały mecz 51:20.

W konfrontacji olsztyńsko-gdańskiej po raz drugi w tym sezonie lepsze okazały się zespoły ze stolicy Warmii i Mazur. W Olsztynie zmierzyły się Szczypiorniak z Politechniką Gdańską. Przez większą część spotkania na parkiecie dominowali gospodarze. W końcówce spotkania trener olsztynian dokonał roszad w składzie co wykorzystali akademicy. Zbliżyli się na kilka bramek do gospodarzy. Jednak szczęście pozostało przy młodych piłkarzach WBS-u. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Konstantego Targońskiego powrócić na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Ich olsztyńscy koledzy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego swoje spotkanie rozegrali na wyjeździe przeciwko Sokołowi Gdańsk. Olsztynianie jechali do Gdańska po pewne dwa punkty. Zwycięstwo pewne lecz nie tak efektowne jak w pierwszej rundzie. Zawodnikom Karola Adamowicza zabrakło trochę skuteczności jednak nie przeszkodziło im to w wywalczeniu dwóch punktów.

Z tęgimi minami opuszczali parkiet szczypiorniści Gwardii Koszalin, którzy w derbach województwa Zachodniopomorskiego ulegli rywalowi z Gryfina. W starciu z Energetykiem koszalinianom pomóc miała ich własna hala. Niestety stało się inaczej. Energetyk wypracował sobie minimalną przewagę, której nie oddał już do końcowego gwizdka. Porażka zepchnęła Gwardzistów na szóstą lokatę.

Ostre strzelanie na zakończenie kolejki urządzili sobie zawodnicy Alfy 99 Strzelno oraz MKS-u Grudziądz. W całym spotkaniu padło aż 85 bramek a zwycięsko z tego pojedynku wyszli goście z Grudziądza. Na początku meczu lepiej prezentowali się przyjezdni. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku remisowym co świadczyło o ogromnych emocjach w drugiej odsłonie. Wyrównana gra toczyła się do stanu 30:30. Od tego fragmentu inicjatywę przejęli podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego, którzy stopniowo powiększali przewagę. Ostatecznie po bardzo widowiskowym i szybkim spotkaniu dwa punkty pojechały do Grudziądza. Bardzo dobre zawody w barwach MKS-u rozegrał Mateusz Nalaskowski, który w całym spotkaniu zdobył aż 16 bramek.

14 kolejka - 12/13.02.2011

Polski Cukier Pomezania Malbork - LKS Kęsowo 51:20 (22:8)

WBS-Bank Szczypiorniak Olsztyn - AZS PG Gdańsk 31:29 (18:14)

Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 24:28 (12:15)

Alfa 99 Strzelno - MKS Grudziądz 37:48 (24:24)

Sokół Gdańsk - AZS UWM Olsztyn 25:34 (11:14)

Grupa III

Walka o piąte miejsce w ligowej tabeli była bardzo zacięta. Zmierzyły się w niej Delta Radom z MOKS Słoneczny Stok Białystok. Obie ekipy przed tą kolejką miały taką samą ilość punktów. W pierwszej połowie gospodarze prezentowali się minimalnie lepiej i na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą. Druga odsłona również bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wywalczyć sobie większej przewagi. Więcej szczęścia w końcówce mieli jednak podopieczni Mariusza Greli. W zwycięstwie pomógł im jeden z zawodników z Białegostoku, który w ostatniej akcji meczu nie trafił do bramki radomian, znajdując się w bardzo dogodnej sytuacji.

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. Tym razem pokonali we własnej hali Pabiks Pabianice. Ostrołęczanie pomimo braku najlepszego zawodnika w zespole Artura Choroszewskiego pokazali, że drzemie w nich ogromna siła i wola walki. Po kwadransie gry na prowadzeni byli szczypiorniści Pabiksu. Gospodarzom udało się do przerwy odrobić straty a nawet wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Po przerwie gospodarze poszli za ciosem nie dając dojść do głosu pabianiczanom. Gospodarze wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końcowego gwizdka. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy Trójki umocnili się na czwartej pozycji.

Zespoły z pierwszej trójki również odniosły zwycięstwa. Najłatwiej poszło szczypiornistom z Warszawy, którzy w szybki sposób rozprawili się z AZS UMCS Lublin. W całym spotkaniu warszawiacy pozwolili rzucić lublinianom zaledwie 20 bramek, sami zdobywając ich 38. Ważne dwa punkty w kontekście walki o awans zdobyły zespoły z Białej Podlaskiej oraz Łodzi. Akademicy z AWF-u na wyjeździe wymęczyli zwycięstwo nad Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Dwa punkty zdobyte w Konstantynowie pozwoliły im na utrzymanie się na drugiej pozycji. Minimalne zwycięstwo odnieśli także akademicy z Łodzi, którzy podejmowali MUKS Legionowo. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili już 8 bramkami. Mając taką przewagę łodzianie spuścili z tonu. Drugą połowę wygrali goście 14:12, jednak cały mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze.

12 kolejka - 12/13.02.2011

Delta Radom - MOKS Słoneczny Stok Białystok 30:29 (12:11)

AZS UŁ PŁ Anilana Łódź - MUKS Legionowo 26:20 (14:6)

Trójka Ostrołęka - Pabiks Pabianice 33:27 (14:13)

ZEPTER AZS UW Warszawa - AZS UMCS Lublin 38:20 (20:9)

Włókniarz Konstantynów Łódzki - AZS AWF Biała Podlaska 26:28 (14:10)