Stord Håndball przegrał czwarty mecz z rzędu

W ramach 14. kolejki norweskiej Postenligaen piłkarze ręczni Stord Håndball zagrali na wyjeździe z Follo HK. Goście chcieli w tej serii spotkań przełamać złą passę. Trzeba wspomnieć, iż drużyna prowadzona przez trenera Bjarte Salomonsena przegrała trzy poprzednie mecze ligowe.

Wojciech Święch

W pierwszej połowie obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę. W spotkaniu tym przyjezdni grali systemem obrony 6-0. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Stord Håndball w stosunku 11:10. Zaraz po zmianie stron zespół Follo HK rzucił się do ataków. W 42. minucie było już 16:12 na korzyść gospodarzy. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec Bjarte Salomonsen. Po wznowieniu gry przyjezdni zdobyli cztery gole z rzędu i w 52. minucie był remis 16:16. Jednak końcówka meczu należała już do Follo HK, które wygrało 22:18.

Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny Stord Håndball w 14. kolejce Postenligaen byli Rune Skjærvold oraz Nicolaj Danefeld Hansen. Rzucili oni po 4 bramki. Ekipa Salomonsena w chwili obecnej z ośmioma punktami na koncie zajmuje 9. miejsce w tabeli ligowej. Stord Håndball w najbliższą sobotę podejmie Azoty Puławy. Rewanż zaplanowano tydzień później w Polsce.

Follo HK - Stord Håndball 22:18 (10:11)