Walka o awans nabiera rumieńców! - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Miało być trzynaste zwycięstwo z rzędu zawodników MKS Poznań. Niestety trzynastka okazała się dla nich pechowa. Na własnym parkiecie ulegli ŚKPR Świdnica. Ogromną niespodzianką zakończyło się spotkanie w Obornikach Wielkopolskich, gdzie Sparta pokonała wicelidera z Dzierżoniowa.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa I

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy ŚKPR Świdnica. W szlagierowym spotkaniu pokonali 20:19 MKS Poznań. Pierwsze minuty należały do gości, którzy w 23 minucie prowadzili już pięcioma bramkami. Podopiecznym Domana Leitgebera udało się odrobić część strat i na przerwę schodzili ze stratą trzech bramek. W drugiej odsłonie zespoły zamieniały się prowadzeniem. Więcej szczęścia mieli jednak świdniczanie. Na kilka sekund do końcowego gwizdka szansę na remis miał zawodnik MKS-u Paweł Rafalski, jednak jego rzut nie znalazł miejsca w bramce i to goście wywieźli z Poznania cenne punkty. Zawodnicy ŚKPR po tym zwycięstwie ponownie włączyli się do walki o miejsce dające prawo gry w barażach do pierwszej ligi. Poznaniacy mają kompleks świdnickiego klubu, gdyż była to ich druga porażka w drugim meczu przeciwko zespołowi z Dolnego Śląska. Te dwie porażki z ŚKPR mogą mieć olbrzymie znaczenie na koniec sezonu.

Bardzo pomocni świdnickim piłkarzom okazali się zawodnicy Sparty Oborniki. W sobotni wieczór podejmowali wicelidera z Dzierżoniowa. Gra gospodarzy od paru tygodni nie zachwycała a goście byli w gazie. Niestety do Wielkopolski udali się z drobnymi kłopotami kadrowymi. Szkoleniowiec Żagwi miał do dyspozycji zaledwie 12 zawodników. Wpadka w meczu ze spartanami nie wpłynęła aż tak negatywnie na pozycję dzierżonowian. Chcąc walczyć w barażach zawodnicy Źagwii nie mogą pozwolić sobie już na żadną stratę punktów.

Spokojne spotkanie obejrzeli kibice w Lesznie, gdzie w derbach Wielkopolski Arot Astromal w łatwy sposób rozprawił się z Tęczą Kościan. Mecz bez większej historii. Leszczynianie po korzystnych dla siebie wynikach w innych meczach są już jedną nogą w pierwszej lidze. W pojedynku piątej z szóstą ekipą obecnych rozgrywek lepsi okazali się Kaliszanie, którzy na własnym parkiecie pokonali Olimp Grodków. Grodkowianie przegrywając to spotkanie oddalili swoje szanse na zajęcie piątego miejsca w tabeli.

Bardzo ciekawe widowisko stworzyły zespoły Orlika Brzeg oraz Zagłębia II Lubin. Spotkanie było bardzo ważne dla obu ekip. Zarówno Orlik jak i Zagłębie walczą o utrzymanie. Kibice brzeskiej drużyny mogli być zadowoleni z przebiegu meczu jednak nie z końcowego rezultatu. Orlik nie dał rady młodym szczypiornistom Zagłębia, którzy zbliżyli się do brzeżan na zaledwie jeden punkt. Udany weekend mieli także zawodnicy Krokusa, którzy po siedmiu kolejkach bez zwycięstwa w końcu zdobyli dwa punkty. W Bystrzycy Kłodzkiej odnieśli pewne zwycięstwo pokonując SPR Jurist Nowa Sól.

Osiemnastą kolejkę zamknęło niedzielne spotkanie Pogoni Oleśnica z OSiR Komprachcice. Zwycięsko wyszli z niego gospodarze, którzy pokonali komprachciczan różnicą dziewięciu bramek. Do przerwy zawodnicy obu zespołów zdobyli zaledwie 16 bramek, natomiast w drugiej połowie urządzili sobie istny strzelecki festiwal. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Tomasza Folgi awansowali na ósme miejsce w tabeli i na swoim koncie mają 16 punktów, co powinno zapewnić bezpieczne utrzymanie się w lidze.

18 kolejka - 26/27.02.2011

MKS Poznań - ŚKPR Świdnica 19:20 (9:12)

Sparta Oborniki Wlkp. - Żagiew Dzierżoniów 26:20 (13:11)

Krokus Bystrzyca Kłodzka - SPR Jurist Nowa Sól 27:19 (13:6)

Szczypiorno Kalisz - Olimp Grodków 27:23 (15:12)

Arot Astromal Leszno - Tęcza Kościan 35:21 (19:7)

Pogoń Oleśnica - OSiR Komprachcice 33:24 (9:7)

Orlik Brzeg - Zagłębie II Lubin 28:29 (16:15)

Tabela II Liga Mężczyzn gr. I

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>

Grupa II

Trzynaste zwycięstwo w rozgrywkach odnieśli szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. W sobotę wyruszyli do Olsztyna, by tam zmierzyć się z trzecim w tabeli AZS UWM. Od początku spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy prowadzeni przez Łukasza Jezierskiego. Szybko objęli wysokie prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Malborczanie kontynuują marsz ku pierwszej lidze.

Tuż za ich plecami jest Wybrzeże Gdańsk. Po raz kolejny udowodnili, że nikt oprócz wspomnianej Pomezanii nie jest w stanie im zagrozić. Tym razem ich łupem padł zespół Energetyka Gryfino. Spadkowicz z pierwszej ligi ani przez moment nie nawiązał walki z aspirującym do gry w wyższej klasie rozgrywkowej Wybrzeżem. Mecz zakończył się pewnym, dziesięciobramkowym zwycięstwem szczypiornistów z Pomorza.

Niespodziewanej porażki doznali zawodnicy WBS-Bank Szczypiorniaka Olsztyn. Na wyjeździe musieli uznać wyższość szczypiornistów MKS Grudziądz. Gospodarze od pierwszych minut narzucili bardzo szybkie tempo. Nie wytrzymali tego niestety podopieczni Konstantego Targońskiego, którzy odczuwali jeszcze trudy półfinałów Mistrzostw Polski juniorów. Dla MKS-u była to druga wygrana z rzędu i dzięki niej umocnił się na siódmej pozycji.

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie pomiędzy Sokołem Gdańsk a Gwardią Koszalin. Zamykający ligową tabelę Sokół nie zdołał zatrzymać rozpędzonej Gwardii, dla której była to druga wygrana w rundzie rewanżowej a ósma w tegorocznych rozgrywkach. Zawodnicy Sokoła wciąż zajmują ostatnie miejsce i żeby się utrzymać w lidze potrzebują cudu. Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice, którzy zasiedli w hali w Kęsowie. Spotkały się tam dwa zespoły beniaminków. LKS podejmował Alfę 99 Strzelno. W pierwszej rundzie po zaciętym meczu lepsi okazali się kęsowianie. Tym razem strzelnianie zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę. Po bardzo wyrównanym meczu o zaledwie jedną bramkę górą byli szczypiorniści Alfy.

15 kolejka - 26/27.02.2011

Wybrzeże Gdańsk - Energetyk Gryfino 33:22 (15:10)

MKS Grudziądz - WBS-Bank Szczypiorniak Olsztyn 39:31 (19:15)

AZS UWM Olsztyn - Pomezania Malbork 29:43 (17:23)

Sokół Gdańsk - Gwardia Koszalin 25:37 (14:22)

LKS Kęsowo - Alfa 99 Strzelno 23:24 (6:10)

Grupa III

W grupie mazowieckiej faworyci nie zawiedli swoich kibiców. Nadal niepokonany ZEPTER AZS UW Warszawa na wyjeździe bez większych problemów rozprawił się z Włókniarzem Konstantynów. Było to już 13 zwycięstwo stołecznego AZS-u z rzędu. Początek spotkania należał jednak do gospodarzy, którzy w 7 minucie prowadzili 4:1. Z biegiem czasu goście z Warszawy udowodnili, że miejscowi na punkty nie mają co liczyć. Do przerwy przewaga jaką wypracowali sobie podopieczni Witodla Rzepki wynosiła już 6 bramek. W drugiej części spotkania przewaga gości stopniowo rosła. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 19:29 na korzyść warszawian.

Goniący lidera zespół AZS AWF Biała Podlaska na własnym parkiecie pokonał radomską Deltę. Radomianie jechali do Białej Podlaskiej z myślą wywiezienia punktów. Jednak boisko zweryfikowało poziom gry obu drużyn. Zwycięstwo biało-podlaszczan pewne i zasłużone. Gospodarzy zawodziła niestety skuteczność podczas rzutów karnych. Bramkarze Delty wspólnie "wyłapali" aż 7 rzutów karnych wykonywanych przez zawodników AZS-u!

Na czwartej pozycji umocniła się Trójka Ostrołęka, która bez kilku podstawowych zawodników pokonała na wyjeździe AZS UMCS Lublin. Trener ostrołęczan Arkadiusz Chełmiński na ten mecz miał do dyspozycji zaledwie dziesięciu szczypiornistów. Goście udowodnili, że pomimo kłopotów kadrowych, stanowią zwartą grupę, która potrafi odnieść bardzo przekonywujące zwycięstwo. Wyrównana gra toczyła się tylko w pierwszej części. Niespełna 10 minut po wyjściu z szatni ostrołęczanie zwiększyli swoje prowadzenie do 10 bramek. Druga połowa należała tylko do przyjezdnych. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał wynik 40:28 dla gości, tak więc dwa punkty pojechały do Ostrołęki.

W derbach województwa Łódzkiego AZS UŁ PŁ Anilana Łódź pokonała w Pabianicach tamtejszy Pabiks. Akademicy od początku spotkania pokazali kto rządzi na boisku, prowadząc po kilkunastu minutach 10:1. Łodzianie pewne zwycięstwo "dowieźli" do końcowego gwizdka i nadal liczą się w walce o awans. Pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej odniósł MOKS Słoneczny Stok Białystok. Spotkanie od pierwszych minut bardzo zacięte. Zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali siebie nawzajem. W ostatecznym rozrachunku szczęście dopisało białostoczanom, którzy wywieźli z Legionowa komplet punktów.

13 kolejka - 26/27.02.2011

AZS AWF Biała Podlaska - Delta Radom 33:22 (17:10)

Włókniarz Konstantynów - ZEPTER AZS UW Warszawa 19:29 (9:15)

AZS UMCS Lublin - Trójka Ostrołęka 28:40 (16:19)

SPR Pabiks Pabianice - AZS UŁ PŁ Anilana Łódź 27:30 (11:16)

MUKS Legionowo - MOKS Słoneczny Stok 18:20 (11:10)