W końcówce puściły nerwy - relacja ze spotkania Sparta Oborniki - Słupia Słupsk

W sobotę, 5 marca, rozegrane zostało pierwsze, po rundzie zasadniczej, spotkanie w ramach pierwszej ligi kobiet A, na parkiecie w Obornikach zmierzyła się tamtejsza Sparta z Słupią Słupsk. Mecz rozstrzygnął się na korzyść gospodyń tego spotkania 29:28.

Dominik Wronka

Już przed spotkaniem Słupia Słupsk miała problem. Teoretyczny brak w meczu Mai Zienkiewicz-Janikowskiej, która przed tygodniem złamała nos. Dlaczego teoretyczny? A to dlatego, że Maja była obecna na spotkaniu, jednak swoim koleżankom z zespołu pomagać mogła tylko i wyłącznie z ławki.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i zawodniczki obu ekip niemalże grały punkt za punkt. Wyróżniającymi się zawodniczkami w tej części meczu były Adriana Celka, która rzuciła osiem z czternastu bramek, po stronie gości natomiast Natalia Borowska pięciokrotnie znalazła drogę do bramki rywalek.

Druga połowa to jakby odmienna historia. Bramki nie padały już na zmianę, jednak nadal trzymały się pewnego schematu, tak że spotkanie było bardzo zacięte - na dwie bramki Sparty, Słupia odpowiadała trzema, i na odwrót. Wszystko szło takim tempem do pewnego momentu. Po 40 minutach gry i wyniku 19:19 wykluczona z dalszych zmagań została Aleksandra Olejarczyk, która na swoim koncie zapisała trzecią karę dwóch minut. W tym samym czasie dwuminutową przerwą ukarana została także Anna Ilska. - W końcówce było naprawdę nerwowo, do tego wystarczyło dołożyć ogromne zmęczenie. Jeśli gra się pod takim napięciem łatwiej popełnia się błędy - skomentował Michał Zakrzewski.

Kolejnym przełomowym momentem spotkania była 53 minuta spotkania, kiedy to na Iwonę Łoś, bramkarkę Słupi Słupsk, nałożono dwie dwuminutowe kary. Na domiar złego przed tym zdarzeniem słupszczanki grały już niespełna trzydzieści sekund w osłabieniu z powodu kary dla Anny Ilskiej.

Samo spotkanie, jego poziom, jak najbardziej sprostało wymaganiom tej fazy rozgrywek pierwszej ligi kobiet. W przyszłej kolejce Słupia Słupsk przed własną publicznością podejmie AZS AWF Gdańsk, natomiast Sparta Oborniki wybierze się do Szczecina, gdzie zmierzy się z tamtejszą Pogonią.

Sparta Oborniki - Słupia Słupsk 29:28 (14:13)

Sparta: Olenderek, Filoda 1, Borkowska 2, Cieśla J. 8, Rakoczy 1, Gładecka 1, Kosmowska 3, Wozińska, Celka 13, Kowalewska

Kary: Celka (x2)

Słupia: Zienkiewicz-Janikowska, Ilska 2, Szczukowska 3, Borowska 7, Cieśla K. 6, Łazańska-Korewo 4, Olejarczyk 6, Stroińska, Łoś, Porębska

Kary: Ilska (x2), Łoś (x2), Olejarczyk (x3)