Udany rewanż gospodarzy - relacja z meczu Wolsztyniak Wolsztyn - ASPR Zawadzkie

W sobotę 5 marca piłkarze ręczni Wolsztyniaka pokonali we własnej hali drużynę ASPR Zawadzkie 30:27 (15:14), rewanżując się tym samym gościom za porażkę odniesioną w pierwszej rundzie.

Marcin Przydryga

Otwarcie meczu przez obie drużyny nie było zbytnio imponujące. Straty piłki i niecelne rzuty sprawiły, że pierwsza bramka meczu padła dopiero w 4 minucie, a jej autorem był skrzydłowy zawadczan Andrzej Kryński. Kolejne minuty to w dalszym ciągu nieskuteczna gra gospodarzy w ataku, którzy swoją pierwszą bramkę (na 1:4) zdobyli dopiero w 6 minucie za sprawą Macieja Kicińskiego. W drużynie Wolsztyniaka wyraźnie było widać brak podstawowych rozgrywających (kontuzjowanego Alana Raczkowiaka i chorego Marcina Pietruszkę), których zastępował niedoświadczony Jarosław Patelski. Przełom w grze obu drużyn nastąpił w 15 minucie, kiedy to po trzech kolejnych trafieniach podopiecznych trenera Adama Wodarskiego - Pawła Dutkowskiego i Daniela Skowrońskiego, trener Wojciech Hanyż poprosił o czas dla swojego zespołu. Ta jednominutowa przerwa odwróciła przebieg meczu o 180 stopni. Do tej pory nieskuteczni wolsztyniacy zaczęli trafiać do bramki strzeżonej przez Łukasza Romanowskiego, natomiast goście mieli duże problemy, aby przejść obronę Wolsztyniaka i pokonać dobrze spisującego się w bramce miejscowych Jarosława Płóciniczaka. Ta metamorfoza pozwoliła gospodarzą, w ciągu pięciu minut, odrobić straty, a po zakończeniu pierwszej odsłony meczu prowadzić 15:14.

Druga połowa to gra bramka za bramkę, która pozwoliła szczypiornistom z Wolsztyna utrzymać, a nawet powiększyć o dwie bramki przewagę nad rywalami z Zawadzkiego. Końcowy wynik 30:27 idealnie odzwierciedla przebieg tego wyrównanego pojedynku z lekką przewagą gospodarzy.

Zwycięstwo to jest niezwykle ważne w kontekście następnego meczu Wolsztyniaka, który już za dwa tygodnie 19 marca o godzinie 17:00 podejmie na swoim terenie lidera I Ligi grupy B zespół NMC Powen Zabrze.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn - ASPR Zawadzkie 30:27 (15:14)

KPR Wolsztyniak Wolsztyn: Płóciniczak, Musiał, Wieczorek - Patelski 5, Tomiak J. 4, Kaczmarek 4 (1/1), Tomiak M. 4, Kiciński 4, Szutta 2 (2/3), Tokarek 2, Chrapa 2, Kubiak 2, Radny.
Kary: 6 minut

ASPR Zawadzkie: Wasilewicz, Romanowski - Krygowski 7 (4/6), Dutkiewicz P. 5, Skowroński 4, Galus 4, Kryński 3 (1/1), Kubillas 3, Albingier 1, Pawlak, Kaczka.
Kary: 8 minut

Sędziowie: Andrzej Jaworski (Głogów), Przemysław Stężowski (Lubin)
Delegat: Piotr Chudzicki (WZPR Poznań)