Świetny mecz Jurkiewicza! Gospodarze niezbyt łaskawi - podsumowanie 21. kolejki Asobal Ligi (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za nami już 21. kolejka Asobal Ligi. Czołowa dwójka na Półwyspie Iberyjskim: FC Barcelona Borges i Renovalia Ciudad Real pewnie pokonały swoich przeciwników, umacniając się tym samym w górnych rejonach tabeli. Bardzo dobre spotkanie w barwach mistrzów Hiszpanii rozegrał Mariusz Jurkiewicz, zdobywca 5 bramek dla swojego zespołu. Z kolei dość niespodziewanie punkty stracili szczypiorniści Fraikin Granollers, remisując z beniaminkiem - Alser Puerto Sagunto.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed spotkaniem w hali Palau Blaugrana, szczypiorniści "Dumy Katalonii" wyszli w koszulkach z napisem Anims Abidal, wspierających francuskiego piłkarza FC Barcelony u którego wykryto we wtorek guza wątroby. Początek meczu minimalnie lepszy w wykonaniu gości z San Antonio - 2:1 (3'). Jak się okazało było to tylko miłe złego początki. Podopieczni Juana Tomasa Apezetxea wicemistrzom Hiszpanii dotrzymywali kroku jedynie do... 5 minuty. Wówczas na tablicy wyników było 3:3. Z każdą minutę przewaga FC Barcelony Borges systematycznie się powiększała - 18:12 (30'). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a po godzinie jednostronnego pojedynku 21 zwycięstwo w sezonie padło łupem drużyny Xaviego Pascuala. Tym samym Barcelona umocniła się na prowadzeniu Asobal Ligi, utrzymując czteropunktową przewagę nad Ciudadem Real.

Ekipa z regionu Kastylii-La Manchy po wpadce z Aragon przed własną publicznością chciała zrehabilitować się za wcześniejszy blamaż. Podopieczni Talanta Dujshebaeva od pierwszych minut narzucili swój styl gry, nadając tym samym ton boiskowym poczynaniom. Beniaminek z Guadalajary jedynie dwukrotnie w pierwszej połowie meczu był w stanie zagrozić mistrzom Hiszpanii - 10:9 (20') i 12:11 (23'). Kluczowa dla losów meczu okazała się 33 minuta. Wówczas od stanu 19:16 gospodarze zdobyli 7 trafień z rzędu, nie tracąc ani jednej i w oka mgnieniu ich zaliczka urosła do 10 bramek - 26:16 (39'). Wyraźnie rozluźnieni szczypiorniści Ciudadu Real dali sobie nieco zmniejszyć okazałe prowadzenie - 31:27 (58'), jednak końcówka należała już wyłącznie do nich i ostatecznie zwyciężyli 35:27. Twierdza "Quijote Arena" nadal pozostaje niezdobyta od prawie 70 spotkań, wliczając w to mecze europejskich pucharów!

Świetne zawody rozegrał Mariusz Jurkiewicz. Polski rozgrywający zdobył 5 bramek, grając na 71 procentowej skuteczności (5/7), będąc jednocześnie jednym z najskuteczniejszych strzelców w swojej ekipie.

Fenomenalną dyspozycją błysnął z kolei... 40-letni Denis Krivoshlykov. Były reprezentant Rosji, grający na pozycji prawoskrzydłowego dał popis swoich umiejętności w konfrontacji z CAI BM Aragon. Rosjanin we wspomnianym meczu zdobył aż 11 bramek! Co więcej - Krivoshlykov był w tym spotkaniu bezbłędny! Pochodzący z Moskwy zawodnik 6-krotnie udanie egzekwował rzuty karne, dorzucając przy tym 3 bramki z kontrataków i dwie z linii sześciu metrów, co dało mu łącznie imponujący rezultat 11 bramek i 100 procentową skuteczność. Jego kapitalna forma pomogła w odniesieniu okazałego zwycięstwa - 33:23, nad podopiecznymi Mariano Ortegi. Wygrana pozwoliła Ademarowi Leon odskoczyć ekipie Aragon na trzy punkty i umocnić się na 5. miejscu w tabeli Asobal Ligi.

Cuatro Rayas Valladolid - BM Torrevieja 28:24 (13:11)

Najwięcej bramek: dla Valladolid - Havard Tvedten 6, Nenad Bilbija, Victor Alonso - obaj po 5; dla Torreviejy - David Cuartero 7, Diego Simonet 4, Sebastian Simonet 3.

BM Antequera - JD Arrate 27:27 (19:13)

Najwięcej bramek: dla Antequery - Jose Luis Cid Ruiz, Juan Antonio Ramos - obaj po 7; dla Arrate - Bojan Beljanski 7, Tamas Szabo 5, Tin Tokić 4.

Naturhouse La Rioja - Toledo Balonmano 37:27 (19:9)

Najwięcej bramek: dla Naturhouse - Ismael Juarez 7, Javier Parra 6, Rok Praznik, Alves Abrao - obaj po 5; dla Toledo - Enrique Plaza, Augustas Strazdas - obaj po 5, Milan Ivanović 4.

Reale Ademar Leon - CAI BM Aragon 33:23 (14:11)

Najwięcej bramek: dla Ademaru Leon - Denis Krivoshlykov 11, Angel Montorro 8; dla Aragon - Antonio Carton Llorente, Ivan Stanković - obaj po 5.

Renovalia Ciudad Real - Quabit BM Guadalajara 35:27 (18:14)

Najwięcej bramek: dla Ciudad Real - Kiril Lazarov, Mariusz Jurkiewicz, Olexandr Sheveliev - wszyscy po 5; dla Guadalajary - Novica Rudović 7, Jorge Fontenia 5.

FC Barcelona Borges - AMAYA Sport San Antonio 35:25

Najwięcej bramek: dla Barcelony - Juan Garcia Lorenzana 6, Cedric Sorhaindo, Daniel Sarmiento - obaj po 5; dla San Antonio - Victor Alvarez 7, David Rasić 5, Eloy Gonzalez 4.

BM Alcobendas - Cuenca 2016 18:28 (8:12)

Najwięcej bramek: dla Alcobendas - Angel Castano 6, Alfonso de la Rubia 4; dla Cuenci - Rafael Da Costa 7, Guillermo Corzo 6.

Alser Puerto Sagunto - Fraikin BM Granollers 29:29 (14:16)

Najwięcej bramek: dla Puerto Sagunto - Nikola Prce 7, Jorge Sanchez 5; dla Granollers - Aleksandar Svitlica 7, Ivan Nikcević, Antonio Garcia, Aldenas Malasinskas - wszyscy po 5.