Jurand coraz bliżej awansu - relacja z meczu Wójcik Meble-Techtrans Elbląg - Jurand Ciechanów

W meczu 17. kolejki I ligi mężczyzn grupy A Wójcik Meble-Techtrans Elbląg podejmował pretendenta do awansu do Superligi, Juranda Ciechanów. Choć aktualny lider tabeli kończył mecz w potrójnym osłabieniu, utrzymał prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Karina Wiśniewska

Ciechanowianie przystąpili do meczu mocno zmotywowani, a na ich twarzach było widać wolę walki. Prowadzenie objęli już w pierwszych minutach meczu, jednak duża w tym zasługa gospodarzy, którzy co chwilę popełniali błędy. Ich konsekwencją były przechwyty piłki przez zawodników Juranda i rzuty na bramkę, na szczęście dla elblążan, nie zawsze celne. Po kwadransie gry Maciej Dawidowski i Damian Malandy zniwelowali dwubramkową przewagę wicelidera i doprowadzili do stanu 5:5. Na tablicy wyników remis pojawiał się jeszcze 4 razy. W końcówce I połowy podopieczni Ludwika Fonferka mieli szansę na wyrównanie rezultatu, lecz Andrzej Marszałek obronił rzut Leszka Michałowa. W konsekwencji piłkę przejęli ciechanowianie, którzy za sprawą trafienia Damiana Piórkowskiego schodzili do szatni prowadząc 13:11.

Początek drugiej odsłony to moment dobrej dyspozycji Macieja Dawidowskiego z Techtransu, który zdołał trzykrotnie przechwycić piłkę przy ataku pozycyjnym rywali i zdobyć trzy bramki. Jego postawa nie zmieniła przebiegu spotkania - ciechanowianie wciąż utrzymywali przewagę. Gospodarze, grając w końcówce przeciwko 3 rywalom (kary dwóch minut otrzymali Szymon Nowaliński, Michał Prątnicki, a czerwoną kartkę za wyrzucenie piłki w trybuny ujrzał Rafał Krajewski), nie zdołali zdobyć nawet punktu.

W zespole Juranda Ciechanów doskonale zaprezentował się Damian Piórkowski - zdobywca 11 bramek. W ekipie gospodarzy jako jedyny na wyróżnienie zasłużył bramkarz Marek Wróbel, którego interwencje uratowały Techtrans przed powtórzeniem wyniku z meczu obu drużyn w pierwszej rundzie.

Rozczarowali natomiast elbląscy rozgrywający, którzy zaprezentowali fatalną skuteczność. Podstawowi zawodnicy z drugiej linii oddali w sumie 8 celnych rzutów na 20 prób (1/2 Jakuba Fonferka, 2/5 Grzegorza Perwenisa i 5/13 Michałowa). Zmiennicy - Mirosław Ośko (0/3) i Tomasz Maluchnik (brak oddanych rzutów) z jednej strony nie spowodowali zmiany obrazu gry, z drugiej jednak wydaje się, że spędzili na boisku zbyt mało czasu, by efektywnie pomóc drużynie.

Wójcik Meble-Techtrans Elbląg - Jurand Ciechanów 21:23 (11:13)

Wójcik-Meble: Wróbel, Rycharski - Michałów 5, Ośko, Perwenis 2, Gryz 1, Dawidowski 6, Kwiatkowski 2, Wasilenko 1, Sadowski, Maluchnik, Fonferek 1, Szczepański 1, Malandy 2
kary: 6 minut (Malandy x2, Wasilenko).

Jurand: Marszałek - Krysiak 3, Niećko, Piórkowski 11, Prątnicki, Dmowski 1, Jurkiewicz, Nowaliński 1, R. Krajewski 4, Pakulski 3.
kary: 18 minut (Dmowski, Nowaliński, R. Krajewski, Pakulski, Prątnicki x2, Jurkiewicz x3.

czerwona kartka: Jurkiewicz w 52. minucie z gradacji, R. Krajewski w 59. minucie za niesportowe zachowanie.