Krok w kierunku utrzymania - relacja z meczu Reflex Miedź Legnica - MKS Piotrkowianin

W arcyważnym w kwestii utrzymania Reflex Miedzi w PGNiG Superlidze meczu zawodnicy z Legnicy pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, choć przegrywali po pierwszej połowie.

Paweł Jantura

Ze względu na zeszłotygodniową porażkę w Głogowie, zawodnikom Miedzianki pozostała już tylko walka o utrzymanie. Nie było więc ciężko się domyślić jak ważnym meczem będzie potyczka z Piotrkowianinem. Rywal, który także będzie grał w play-outach, to bezpośredni konkurent Miedzi w walce o utrzymanie.

Goście od początku meczu chcieli pokazać, że tanio skóry nie sprzedadzą. Cała pierwsza połowa to agresywna gra w obronie i dobra skuteczność w ataku przyjezdnych. Przez 30 minut o jedno tempo lepsi byli gracze MKS-u. Na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Było to dużo i mało. Dużo ponieważ nie prowadzili w pierwszej połowie o więcej niż 3 bramki, a mało, bo Artur Banisz zdołał odbić aż 9 piłek często w bardzo ważnych momentach. Grę w ataku miejscowych zdominował Adam Skrabania, świetnie uciekając na skrzydle w wielu akcjach Matyjasikowi . Dzięki jego akcjom Miedz utrzymywała nieduży dystans do rywali.

Druga połowa to już bardzo dobra gra Miedzi we wszystkich aspektach. Szczelna obrona, która bardzo ułatwiła granie na ponad 50 procentowej skuteczności Lechowi Kryńskiemu oraz pewna gra w ataku, która pozwoliła Miedzi strzelić aż 17 goli w drugich 30 minutach. Przełomowym momentem meczu była sytuacja gdy przy remisie, gracze z Piotrkowa nie wykorzystali dwóch rzutów karnych z rzędu. Po tej sytuacji nastroje w ekipie gości pogorszyły się, co legniczanie skwapliwie wykorzystali, budując sukcesywnie do końca meczu prowadzenie. Od 45 minuty Miedź tylko powiększała swoją przewagę by w ostatecznym rozrachunku zasłużenie i przekonująco zwyciężyć Piotrkowianina 28:24.

Reflex Miedź Legnica - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:24 (11:13)