Pierwsza porażka Barcelony, okazałe zwycięstwo Ademaru Leon - podsumowanie 27. kolejki Asobal Ligi (wideo)

Dobiegła końca 27. kolejka Asobal Ligi. Aktualni mistrzowie Hiszpanii - Renovalia Ciudad Real pokonali FC Barcelonę Borges 30:27. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Mariusz Jurkiewicz. Ostre strzelanie urządzili sobie szczypiorniści Ademaru Leon, którzy rozgromili Alcobendas aż 37:14.

W tym artykule dowiesz się o:

W najciekawszym spotkaniu tej rundy, podopieczni Talanta Dujshebaeva zemścili się szczypiornistom FC Barcelony Borges za porażkę w rundzie jesiennej i do prowadzącej Dumy Katalonii na trzy kolejki przed końcem rozgrywek tracą cztery punkty. Więcej o meczu Renovalia Ciudad Real - FC Barcelona Borges znajdą Państwo niżej

Asobal: Ciudad Real górą w starciu z Barceloną, trzy bramki Jurkiewicza

Warto obejrzeć:

Zobacz pierwszą porażkę Barcelony w obecnym sezonie (wideo)

Arcyważne zwycięstwo, praktycznie na wagę utrzymania odniosło JD Arrate (14. miejsce), które pokonało znacznie wyżej notowaną AMAYE Sport San Antonio (7. pozycja). Od 8 minuty uwidoczniła się przewaga szczypiornistów Arrate. Podopieczni Juliana Ruiza już do przerwy wypracowali sobie aż 8 bramek przewagi - 17:9 (30'). Były klub Mariusza Jurkiewicza mimo rzucenia się w drugiej odsłonie do odrabiania strat, nie był w stanie odwrócić losów meczu. Niezwykle ważne dwa punkty pozostały w Arrate. Jedną bramkę w tym spotkaniu zdobył świetnie znany z występów w polskiej ekstraklasie - Igor Petricheev.

Venio Losert - ten bramkarz będzie się śnił zawodnikom Alcobendas jeszcze przez długi czas. Chorwat bronił na niespotykanej i imponującej skuteczności 71 procent! (25/35) co walnie przyczyniło się do najwyższej wygranej Ademaru Leon w obecnym sezonie - 37:14. Liderem Ademaru był doświadczony rosyjski prawoskrzydłowy Denis Krivoschlykov, zdobywca 9 bramek, w tym 6 z kontrataków.

W innym ciekawym pojedynku 27. rundy spotkań Cuatro Rayas Valladolid konfrontowało się z CAI BM Aragon. Pojedynek był bardzo wyrównany, dopiero w końcówce pierwszej połowy goście wyszli na trzy bramkowe prowadzenie. Ekipie Juana Carlosa Pastora udało się jednak "dojść" rywala i jeszcze przed przerwą wypracować skromną przewagę - 17:15 (30'). Po ostrej wymianie ciosów w drugiej partii, zwycięsko z tej batalii wyszli gospodarze, którzy triumf zawdzięczają świetnej dyspozycji strzeleckiej norweskiego lewoskrzydłowego Havarda Tvedtena - zdobywcy 11 bramek (11/15).

Renovalia Ciudad Real - FC Barcelona Borges 30:27 (17:15)

Najwięcej bramek: dla Ciudad Real - Kiril Lazarov 6, Julen Aguinagalde 5, Alberto Entrrerios, Jonas Källman - obaj po 4, Mariusz Jurkiewicz 3; dla Barcelony - Juanin Garcia, Laszlo Nagy, Siarhei Rutenka - wszyscy po 5.

Naturhouse La Rioja - Alser Puerto Sagunto 33:25 (14:9)

Najwięcej bramek: dla Naturhouse - Ismael Juarez 6, Franisco Javier Lopez, Alex Dujshebaev, Marc Amargant - wszyscy po 4; dla Puerto Sagunto - Nikola Prce 6, Iker Serrano 4.

JD Arrate - AMAYA Sport San Antonio 28:25 (17:9)

Najwięcej bramek: dla Arrate - Kostyantyn Kurilenko 9, Tin Tokić 7; dla San Antonio - David Rasić, Alberto Aguirrezabalaga - obaj po 4, Victor Alvarez, Vasko Sevaljević - obaj po 3.

Toledo Balonmano - Quabit BM. Guadalajara 25:25 (10:13)

Najwięcej bramek: dla Toledo - Augustas Strazdas 7, Angel Perez 4; dla Guadalajary - Sergio De la Salud 6, Novica Rudović 5, Eduardo Reig 4.

BM Torrevieja - Cuenca 2016 24:28 (14:8)

Najwięcej bramek: dla Torreviejy - David Cuartero 7, David Pelliltero, Patrick Lykke - obaj po 5; dla Cuenci - Dobrivoje Marković 8, Pedro Rodriguez 7, Jorge Luis Pavan 6, Rafael Da Costa 5.

Reale Ademar Leon - BM Alcobendas 37:14 (19:8)

Najwięcej bramek: dla Ademaru Leon - Denis Krivoschlykov 9, Juan Andreu, Martin Stranovsky - obaj po 7 ; dla Alcobendas - Felix Janssen, Alfonso de la Rubia - obaj po 4.

BM Antequera - Fraikin BM Granollers 25:25 (14:16)

Najwięcej bramek: dla Antequery - Victor Vigo, Ignacio Moya - obaj po 6; dla Granollers - Aleksandar Svitlica, Aidenas Malasinskas - obaj po 5, Antonio Garcia 4.

Cuatro Rayas Valladolid - CAI BM. Aragon 31:30 (17:15)

Najwięcej bramek: dla Valladolid - Havard Tvedten 11, Nenad Bilbija 5, Oscar Perales 4; dla Aragon - Antonio Carton 6, Sergio Ruiz 5, Ivan Stanković, Demetrio Lozano - obaj po 4.

Tabela Asobal Ligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>