W oczekiwaniu na baraże - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - GSPR Gorzów Wlkp.

Bez niespodzianki zakończyła się ostatnia kolejka fazy play-out PGNIG Superligi. Swoje mecze wygrała zarówno Nielba Wągrowiec, jak i również Miedź Legnica pokonując MKS Piotrkowianina.

Piotr Werda
Piotr Werda

Piłkarze ręczni Nielby podejmowali w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji żegnający się z Superligą GSPR Gorzów Wlkp. Od początku na parkiecie dominowali gospodarze. Wynik spotkania otworzył Rafał Przybylski. Kolejne trzy trafienia zaliczył ze skrzydła Alosza Szyczkow. Po udanym rzucie w wykonaniu Dawida Przysieka żółto-czarni prowadzili już 5:1.

Goście próbowali nawiązać równorzędną walkę. Jednak w kolejnych minutach kilkubramkową przewagę utrzymywali nadal podopieczni trenera Pawła Galusa. W 17. minucie pierwszą udaną akcją pochwalić się mógł Oskara Serpina. Wtedy to ekipa prowadzona przez Henryka Rozmiarka zbliżyła się na jedno trafienie (9:8). Wągrowczanie nie pozwolili jednak gorzowianom na doprowadzenie do remisu. Bramki zdobyte przez Bartosza Witkowskigo oraz Łukasza Gieraka przywróciły Nielbie w miarę bezpieczne prowadzenie.

Przed przerwą kilka popisowych akcji wykonał niezawodny Przemysław Krajewski. W bramce Nielby bardzo dobrze spisywał się Adrian Konczewski. Stał on między słupkami przez trzy kwadranse. Potem godnie zastąpił go Marek Kubiszewski. Każdy z wągrowieckich bramkarzy poszczycić się mógł obronieniem rzutu karnego.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się sześciobramkowym prowadzeniem miejscowych. Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobył ze skrzydła Dariusz Widziński - junior, trenujący oraz grający z drużyną wągrowieckich seniorów. W 39. minucie po trafieniu Bartosza Starzyńskiego GSPR zbliżył się na trzy bramki (22:19). Potem jednak różnica dzieląca oba zespoły ponownie powiększyła się.

Ostatecznie Nielba Wągrowiec pokonała GSPR Gorzów Wlkp. 33:26. Zwycięstwo Miedzi Legnica w meczu z Piotrkowianinem spowodowało, że sytuacja nielbistów w tabeli nie zmieniła się. Oznacza to, iż o utrzymanie w Superlidze żółto-czarni powalczą w barażach z Gwardią Opole. Pierwsze spotkanie barażowe odbędzie się w przyszły weekend w Opolu. Rewanż za dwa tygodnie w Wągrowcu.

Nielba Wągrowiec - GSPR Gorzów Wlkp. 33:26 (19:13)

Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Krajewski 7, Przysiek 5, Szyczkow 5, Gierak 4, Witkowski 4, R. Przybylski 3, Białaszek 2, Tórz 2, Widziński 1, Płócienniczak, Ciok.

GSPR: Zwiers, Kiepulski - Fogler 6, M. Przybylski 5, Starzyński 4, Tomczak 3, Jankowski 3, Serpina 3, Krzyżanowski 2, Bosy, Śramkiewicz, Stupiński, Gumiński.

Kary: Nielba (16 minut), GSPR (8 minut)

Sędziowali: Mariusz Kałużny oraz Tomasz Stankiewicz (oboje z Opola)