RK Gorenje Velenje - były klub wielu Nafciarzy

3 sierpnia w przeddzień inauguracji I-szej edycji ORLEN Handball Cup zamelduje się w Płocku wielokrotny mistrz Słowenii, aktualny wicemistrz tego kraju RK Gorenje Velenje z reprezentantami Serbii Nikolą Manojloviciem i Chorwacji Zeljko Musą w składzie.

Michał Markiewicz

Piątkowy mecz ORLEN Wisły z Gorenje będzie zapewne okazją do wspomnień dla Walthera, Dobelseka, Seiera i Kavasa. Niespełna sześć lat temu w grudniu 2005 roku Gorenje pod wodzą Larsa z Mortenem, Luką i Bostjanem w składzie walczyło w 1/8 Ligi Mistrzów z mistrzem Francji Montpelier.

Walka o 1/4 finału Ligi Mistrzów 2005/2006 miała niezwykle dramatyczny przebieg. Po pierwszym meczu, wygranym przez ekipę Walthera 26:22 i prowadzeniu do przerwy w Montpelier 19:15 ćwierćfinał był bardzo blisko.

Druga połowa tego meczu należała jednak do Omeyera, Guigou, Anquetila i Hmama. Mistrz Francji odwrócił losy meczu i pokonał Gorenje 33:28. Aktualnym Nafciarzom zabrakło do ćwierćfinału LM tylko jednej bramki.

Być może w tegorocznej edycji LM 2011/2012 Walther, Dobelsek, Seier i Kavas będą mieli szansę na rewanż w barwach Wisły.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.