Sparing: Pogoń minimalnie słabsza od Zagłębia

Letnicy, którzy w deszczowe popołudnie licznie przybyli w Mrzeżynie na pierwszy sparing pomiędzy beniaminkiem Pogoń Baltica Szczecin a mistrzem Polski KGHM Metraco Zagłębie Lubin z pewnością mogli być usatysfakcjonowani widowiskiem, jakie stworzyły obie drużyny.

Redakcja
Redakcja
Skazane na pożarcie z utytułowanym rywalem młode szczecinianki tylko w pierwszym kwadransie dały się zaskoczyć lubiniankom. Z czasem jednak coraz śmielej zaczęły sobie poczynać, doprowadzając w ostatnich minutach prawie do wyrównania. Grano 3 razy po 20 min. Pierwsza tercja należała do Zagłębia z wynikiem 14:9,w drugiej było już tylko 10:9, natomiast trzecią wyraźnie wygrały zawodniczki Pogoni 12:8.Widać było, że zawodniczkom Zagłębia brakuje jeszcze świeżości i dynamiki.Natomiast zespół Pogoni zaimponował walecznością i szybkością zarówno w kontratakach jak i w ataku pozycyjnym. Przy odrobinie szczęścia w sytuacjach sam na sam mecz mogły wygrać szczecinianki. Prawdą jest jednak to, że tylko sparing dopiero zmagania ligowe pokażą prawdziwe oblicze zespołów. Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:32