Mistrz Węgier wygrywa pierwszy sparing

W nadchodzącym sezonie szczypiornistom Vive Targów Kielce będzie niezwykle ciężko wywalczyć awans do Ligi Mistrzów. Ewentualna promocja do VELUX Champions Leauge spowoduje, że wicemistrzowie Polski trafią do "grupy śmierci"

Jakub Szczęsny

W grupie B, na zwycięzcę "kieleckich eliminacji", czekają: Czechowskie Niedźwiedzie, BM Atletico Madryt( dawny Ciudad Real), Füchse Berlin, Bjoerringbro-Silkeborg oraz MKB Veszprem KC. Mistrzowie Węgier, z którymi kielczanie rywalizowali w sezonie 2009/10, odnieśli pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Ekipa, złożona w większości z reprezentantów Węgier, uporała się w trzech tercjach, z KC Balatonfüred, 39:28. Opiekun zespołu, Lajos Mocsai, w każdej tercji wystawiał inną siódemkę.

Pierwsza, wygrana 12:8 to w dużej mierze zasługa Tamása i Grega Iváncsików. W drugich dwudziestu minutach błyszczał Marko Vujin oraz nowy nabytek, Mirko Alilovic. Bramkarz reprezentacji Chorwacji zapisał na swoim koncie kilka udanych interwencji i druga tercja zakończyła się wynikiem, 15:10 dla Veszpremu. Ostatni fragment spotkania był bardzo wyrównany, jednak górą znów był etatowy uczestnik Ligi Mistrzów, wygrywając ją 12:10.

Veszprem wygrywał w przeszłości zarówno z Rhein- Neckar Löwen jak i Vive Targami Kielce. Bez względu na to, który zespół awansuje do turnieju głównego, "Madziarzy" będą wymagającym przeciwnikiem.