Pogoń Baltica Szczecin wymagającym sparingpartnerem dla najlepszych

We wtorek w nadmorskim Mrzeżynie doszło do dwumeczu Pogoń Baltica Szczecin - Politechnika Koszalin. Obie ekipy znajdują się mniej więcej w tym samym okresie przygotowań do rozgrywek ligowych.

Pierwsze spotkanie rozegrano o godz. 11:00 systemem 3 razy po 20 min. Początek dość niespodziewanie należał do beniaminka, który wygrał pierwszą tercje 15:11. W drugiej tercji bardziej skoncentrowane na boisko wyszły koszalinianki wygrywając tę część spotkania 14:10 i trzecią część 17:11.

Mecz zakończył się zwycięstwem akademiczek 42:36. Na uwagę zasługuje fakt, iż o ile szczecinianki nie mają problemu ze zdobywaniem bramek o tyle gra w obronie jeszcze się nie klei. Nad tym elementem zespół musi jeszcze popracować.

W grze kontrolnej o godz. 16.00 ponownie lepsze okazały się koszalinianki, lecz i tym razem wcale łatwo im to nie przyszło. Wygrały co prawda 38:34, ale widać było, że wraz z upływem czasu opadały z sił, czego nie było widać po młodych szczeciniankach. To jak ważną rolę może spełniać w zespole bramkarka pokazała Sołomija Szywierska wielokrotnie broniąc rzuty w sytuacjach sam na sam.

W zespole Pogoni potwierdziły swoją dobra dyspozycje Agata Cebula zdobywczyni 13 bramek w pierwszym meczu i 8 w drugim ,a także Anna Rostankowska odpowiednio 6 i 5 bramek. Obie zawodniczki są bardzo kreatywne i z pewnością groźne dla najlepszych bramkarek. Jedno jest pewne trzy ostatnie sparingi zespołu ze Szczecina potwierdzają, że jest to zespół z bardzo dużym potencjałem i nie należy go lekceważyć. Cały zespół charakteryzuje się ogromna wola walki i determinacją do tego należy dodać umiejętności techniczne i mądrą grę.

Pogoń Baltica Szczecin - Politechnika Koszalińska 36:42

Pogoń Baltica Szczecin - Politechnika Koszalińska 34:38