Rywal Orlen Wisły Płock bez litości na inaugurację ligi

Już na początku przyszłego miesiąca piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przystąpią do rywalizacji w elitarnej Lidze Mistrzów. W pierwszej kolejce tych rozgrywek Nafciarze podejmą HCM Constanţa. W środę zespół z Rumunii pokazał się z bardzo dobrej strony w rodzimej ekstraklasie.

Wojciech Święch

W 1. serii spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii (Liga Naţională) szczypiorniści HCM Constanţa zmierzyli się z CSM Satu Mare. Trener gospodarzy w środowym meczu wyraźnie oszczędzał kilku zawodników - m.in. Rudiego Stănescu oraz Aleksandara Adžicia. Przyjezdni stawiali silny opór szczególnie w pierwszym kwadransie pojedynku. W 12. minucie meczu miejscowi prowadzili różnicą tylko jednej bramki (4:3). Jednak piłkarze ręczni HCM Constanţa schodzili na przerwę przy stanie 18:10 na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze zmienili system obrony na 5:1. W 40. minucie pojedynku przewaga mistrzów Rumunii wzrosła do 12 trafień (25:13). Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem HCM Constanţa w stosunku 38:23.

Najwięcej goli dla miejscowych zdobył Marius Novanc. Osiem razy umieścił on piłkę w bramce rywali. W środę świetnie w kontratakach zaprezentował się także George Buricea. Lewoskrzydłowy w starciu przeciwko CSM Satu Mare zaliczył 7 asyst. Między słupkami nieźle spisywali się bramkarze HCM Constanţa - George Şelaru (15 skutecznych interwencji) oraz Mihai Popescu (11 razy zatrzymał przeciwników).

HCM Constanţa - CSM Satu Mare 38:23 (18:10)