KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sukces piłki ręcznej dostrzeżony

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej została wybrana drużyną roku w 73. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP. Wśród 10. najlepszych polskich sportowców minionego roku nie zabrakło również szczypiornisty. Grzegorz Tkaczyk zajął 9. miejsce.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

- Dla chłopaków, dla tej grupy i dla wielu poprzedników, którzy grali w reprezentacji Polski jest to szczególne wyróżnienie - powiedział trener reprezentacji Polski, Bogdan Wenta.

- W imieniu całej reprezentacji chciałem podziękować za to wyróżnienie. Żałuję, że nie ma ze mną kolegów z drużyny i sztabu szkoleniowego, tak się złożyło, ale myślami na pewno są teraz ze mną. Dla nas i dla naszej dyscypliny jaką jest piłka ręczna jest to ogromny sukces. Chciałem podziękować sponsorom bez których w sporcie ciężko jest o sukces, bankowi PKO oraz Erze. Chciałem również podziękować wszystkim tym, którzy głosowali na nas i obdarzyli nas swoim zaufaniem. Pragnę zapewnić, że także i w tym roku jako drużyna dostarczymy państwu wielu sportowych emocji podczas zbliżających się mistrzostw Europy w Norwegii oraz mam nadzieję na olimpiadzie w Pekinie. Trzymajcie za nas kciuki - powiedział zawodnik reprezentacji Polski, Artur Siódmiak.

- Bardzo chciałbym, aby w tym miejscu stał trener reprezentacji Polski Bogdan Wenta. Reprezentacja przebywa w Danii, przygotowuje się do mistrzostw Europy, przygotowuje się do startu na igrzyskach olimpijskich. Chciałem w imieniu trenera podziękować wszystkim tym, którzy dostrzegli sukces piłki ręcznej, szczególnie kapitule Przeglądu Sportowego. Dziękuję również tym, którzy nam pomagali w sytuacji, w której pozycja naszej dyscypliny nie była tak znacząca jak dzisiaj. Dziękuję Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Mam nadzieję, że będziecie nas nadal wspierać, dziękuję wszystkim państwu - powiedział prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.


Wyniki Plebiscytu:

Trener Roku:
Leo Beenhakker - piłka nożna

Drużyna Roku:
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej (wicemistrzostwo świata)

10. Najlepszych Sportowców Polski 2007 Roku:
1. Adam Małysz - skoki narciarskie (Puchar Świata, mistrzostwo świata K-90)
2. Euzebiusz Smolarek - piłka nożna (awans z drużyną do finałów Euro 2008)
3. Otylia Jędrzejczak - pływanie (wicemistrzostwo świata 400 m)
4. Leszek Blanik - gimnastyka sportowa (mistrzostwo świata w skoku przez konia)
5. Mateusz Sawrymowicz - pływanie (mistrzostwo świata na 1500 m)
6. Robert Kubica - formuła 1
7. Marek Plawgo - lekka atletyka (2 x brązowy medal MŚ na 400 m ppł, 4x400 m)
8. Anna Jesień - lekka atletyka (brązowy medal MŚ na 400 m ppł)
9. Grzegorz Tkaczyk - piłka ręczna (wicemistrzostwo świata)
10. Sylwia Gruchała - szermierka (drużynowe mistrzostwo świata)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / TVP
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×