Rafał Biały typuje wyniki 2. kolejki I ligi mężczyzn grupy A

W weekend zespoły z I ligi mężczyzn grupy A rozegrają 2, kolejkę spotkań. Kilka z nich zapowiada się naprawdę interesująco. Czy podobnie jak w zeszłym tygodniu także i w tym padną niespodziewane rezultaty? Wyniki 2. kolejki specjalnie dla portalu SportoweFakty.pl typuje trener Gaz-System Pogoni Szczecin - Rafał Biały.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Wolsztyniak Wolsztyn - KS Wójcik Meble Techtrans Elbląg 2

- Zdecydowanie stawiam na Techtrans Elbląg. Są bardzo mocno przygotowani fizycznie. Mają Grzegorza Perwenisa - bardzo dobry zawodnik. Myślę, że poradzą sobie w Wolsztynie, który jest królem własnego parkietu. Sądzę, że trener Fonferek bardzo mocno przygotował Elbląg.

WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna X2

- Wskazałbym tutaj na remis. Grunwald jest mocny u siebie. Nie wiem jak wygląda Kościerzyna po osłabieniach, wiem natomiast, że przyszedł Marek Boneczko (z Miedzi Legnica - przyp. red.), bardzo duże wzmocnienie koła. Obstawiałbym remis ze wskazaniem na "kościerkę".

Orlen Wisła II Płock - SMS Gdańsk 1

- Bezapelacyjnie Wisła II Płock. Młodzież jest mocna u siebie, na wyjazdach myślę, że tracą 50 procent swojej mocy, także stawiam na Wisłę. To jest jednak zaplecze zespołu, który gra w Lidze Mistrzów.

Zepter AZS UW Warszawa - SPR Pomezania Malbork (zastąpiła rozwiązany KU AZS Politechnika Warszawska) 1

- Myślę, że wygra Zepter. "Lisu" wrócił (Robert Lis - przyp. red.). Szczerze powiem, że już się nie mogę doczekać tego spotkania z "Lisem". Myślę, że poukładał tam obronę. Zobaczymy jeszcze jak dzisiaj, jeszcze nie znam wyników (Zepter przegrał 35:32 w Lesznie - przyp. red.), ale myślę, że Zepter będzie jednym z kandydatów do awansu.

Spójnia Wybrzeże Gdańsk - Arot Astromal Leszno 1

- Zdecydowanie Wybrzeże zwłaszcza po tym co pokazało ostatnio. Muszę przyznać, że w 1. kolejce zobaczyłem inne Wybrzeże niż u nich na turnieju. Nie wiem czy to była jakaś zasłona, ale w każdym bądź razie stawiam na Spójnię. Bardzo mocny zespół. Mam nadzieję, że gdzieś zgubią punkty w lidze, bo u nich będzie bardzo ciężko wygrać.

GSPR Gorzów Wlkp. - Gaz-System Pogoń Szczecin 2

- Co ja mogę innego powiedzieć, Gaz-System Pogoń Szczecin. Pogoń Szczecin ma wygrać każdy mecz, do tego jest ten zespół przygotowywany. Oczywiście ma to nie znaczy, że musi. Mimo wszystko musimy wygrać ten mecz, by myśleć o awansie.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×