Pewne zwycięstwo SPR-u - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - SPR Lublin

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji na parkiety powróciła Superliga kobiet. W Chorzowie Ruch podejmował rozpędzony SPR Lublin. Co było do przewidzenia mecz nie wzbudził większych emocji. Lublinianki odniosły pewne zwycięstwo.

Tomasz Boryn

Spotkanie od początku zostało zupełnie zdominowane przez wicemistrzynie kraju. Pierwszą bramkę z dystansu rzuciła Alina Wojtas. Ataki chorzowianek były bardzo bojaźliwe. W efekcie Janusz Szymczyk po pierwszych siedmiu minutach, zmienił na boisku trzy zawodniczki, a chwilę później poprosił o czas. Jednak w tym momencie na tablicy wyników było już 3:9 dla lublinianek. Czas przyniósł jednak efekt. Chorzowianki zmierzyły przewagę gości do trzech bramek. Była szansa, aby przewaga była jeszcze mniejsza, ale świetnie w bramce spisywała się Anna Baranowska, która wybroniła cztery rzuty chorzowianek z prawego skrzydła oraz kontrę Kingi Polenz. W 20 minucie osobistą obronę w postaci Julity Kempy dostała Alina Wojtas. SPR jednak bramki zdobywa głównie nie dzięki rzutom z dystansu, a z szybkiego ataku. Przewaga wicemistrza powiększała się mimo, że w bramce Ruchu kilka świetnych interwencji notuje Monika Karwat, a Dominika Montowska wybroniła dwa rzuty karne SPR-u. Do przerwy goście prowadzili różnicą siedmiu bramek.

Na początku drugiej połowy Niebieskie zerwały się do ataku i nieco zmniejszyły przewagę lublinianek. Z czasem jednak lider tabeli ponownie przejął inicjatywę. Trzeba podkreślić, że na rozegraniach w Ruchu sporą część meczu występowały dziewiętnastoletnie Anna Michla oraz Agnieszka Pieniowska. W 48 minucie bramkę z kontry zdobyła Małgorzata Krzymińska. Przewaga SPR-u wynosiła wówczas pięć bramek, a Edward Jankowski poprosił o przerwę na żądanie. Po przewie lublinianki uciekły na siedem bramek. W całym spotkaniu sędziowie podyktowali czternaście rzutów karnych, z czego większość dla SPR-u. Sporo decyzji sędziów budziło kontrowersje. Lublinianki do końca kontrolowały przebieg spotkania ostatecznie wygrywając 31:15.

KPR Ruch Chorzów - SPR Lublin 25:31 (12:19)