Różnica klas - relacja z meczu Politechnika Koszalińska - Finepharm Polkowice

W starciu beniaminka Superligi UKS-u Finepharmu Polkowice z czwartym zespołem ubiegłego sezonu można było zobaczyć różnicę klas. Początek spotkania był wymarzony dla zawodniczek Politechniki Koszalińskiej, które zdobyły cztery bramki z rzędu.

Michał Halski

Wszystko to było możliwe dzięki wspaniałym interwencjom Solomiyi Shyverskiej oraz doskonałym rzutom Joanny Chmiel, Kamili Całużyńskiej i Joanny Dworaczyk. Zespół z Polkowic zdołał odpowiedzieć trafieniem z rzutu karnego w 8 minucie wykonywanego przez Kingę Ślusarczyk. Po tej akcji zaczęła się dominacja Politechniki Koszalińskiej. Podopieczne Waldemara Szafulskiego zdobyły 6 bramek i w 14 minucie prowadziły 10:1! Niemoc strzelecką zespołu z Polkowic przełamała dopiero w 15 minucie Agata Pawliszak, co mogło wróżyć początek niwelowania strat przez podopieczne Mirosława Urama. Trzy kolejne bramki podły łupem koszalinianek i to one w 20 minucie prowadziły 13:3. Zawodniczki UKS-u Finepharmu Polkowice nie podały się jednak i zaczęły niwelować straty. Sił starczyło im do 26 minuty. Od tego czasu gra obu drużyn się wyrównała. Wynik pierwszej połowy 16:9 ustanowiła Kinga Ślusarczyk.

Drugą odsłonę spotkania lepiej zaczęły podopieczne Waldemara Szafulskiego zdobywając dwie bramki i powiększając swoją przewagę. W 31 minucie padł jeszcze cień nadziei dla polkowiczanek, które za sprawą bramek Kingi Ślusarczyk oraz Justyny Słowik zniwelowały część strat (wynik 18:12 dla Politechniki). Od tego momentu zaczęła się dominacja Akademiczek. Podopieczne Waldemara Szafulskiego wykorzystywały każdy błąd przyjezdnych. Konsekwentna gra przyniosła siedem bramek z rzędu! Zawodniczki Mirosława Urama odpowiedziały dwiema bramkami z rzutów karnych. Kolejne bramki były już autorstwa Politechniki, która zdobyła kolejne siedem bramek z rzędu i w 52 minucie prowadziły 32:14. Chwile później odpowiedziała honorowym trafieniem Krystyna Konarzewska zdobywając 15 bramkę dla UKS-u Finepharmu Polkowice. Okres ostatnich sześciu minut to dominacja Politechniki. Ostatnia bramka spotkania padła łupem drużyny z Polkowic. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pogromem Politechniki Koszalińskiej 36:16.

KU AZS Politechnika Koszalińska - UKS Finepharm Polkowice 36:16 (16:9)