Łatwe punkty Ruchu - relacja ze spotkania KPR Ruch Chorzów - SPR Pogoń Baltica Szczecin

Już w środę rozpoczęła się szósta seria spotkań PGNiG Superligi kobiet. W Chorzowie tamtejszy Ruch podejmował Pogoń Szczecin. Beniaminek nie był w stanie zagrozić chorzowiankom i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Ruchu.

Spotkanie wyrównany charakter miało jedynie do siódmej minuty, kiedy to chorzowianki wygrywały tylko 4:3. Później "Niebieskie" konsekwentnie podwyższały przewagę nad gośćmi z Pomorza, chociaż trener Szymczyk i tak miał zastrzeżenia do swoich podopiecznych za niewykorzystane stuprocentowe sytuację. Między innymi Kinga Polenz nie umiała pokonać bramkarki w sytuacjach sam na sam. Jednak skrzydłowa Ruchu i tak w całym spotkaniu rzuciła dziewięć bramek. Pogoń Szczecin miała szczęście, że na boisku była Agata Cebula. To dzięki tej zawodniczce szczecinianki w ogóle zdobywały bramki. W zespole Ruchu na wyróżnienie zasługuje Natalia Lanuszny, która w pierwszej połowie rzuciła sześć bramek, popisując się ładnymi rzutami z dystansu. Do przerwy Ruch prowadził 38:24.

W drugiej połowie w bramce Ruchu sporo dobrych interwencji notowała Monika Karwat, która obchodziła w dniu meczu swoje 21 urodziny. Chorzowianki skupiły się w obronie na kryciu Agaty Cebuli. Ciężar gry wzięły na siebie Aleksandra Kicińska oraz Sylwia Piątke, które rzuciły po trzy bramki. W Ruchu pod koniec spotkania występowała głównie młodzież. Między innymi Dominka Montowska, która obroniła rzut karny, czy Agnieszka Pieniowska, która zdobyła dwie bramki. W 46 minucie Ruch prowadził już piętnastoma golami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 38:24. Ruch zainkasował dwa punkty, co pozwoli mu się podnieść w tabeli, zaś Pogoń przerwę w rozgrywkach spowodowaną meczami reprezentacji musi wykorzystać na wzmocnienie zespołu, jeśli chcą w przyszłym sezonie występować w Superlidze.

KPR Ruch Chorzów - SPR Pogoń Baltica Szczecin 38:24 (21:11)

Ruch Chorzów: Wąż, Montowska Karwat - Jasińska 2, Polenz 9, Jasinowska 6, Sucheta 1, Lesik 5, Pieniowska 2, Pawlik 3, Krzemińska 3, Kempa, Michla, Rodak, Lanuszny 7

Kary: Pieniowska, Lanuszny, Kempa, Sucheta, Michla x 2

Karne: 3/3

Pogoń Szczecin: Yilmaz, Płaczek, Kozieł - Huczko 2, Jakubowska 3, Andrzejewska, Kicińska 3, Cebula 12, Stepanowicz 1, Szymczak, Płacze, Rostanowska, Piątke 3, Pasterna

Kary: Jakubowska, Kicińska, Cebula, Piątke