Sparingowe zwycięstwo Ruchu nad Olimpią-Beskid Nowy Sącz

Zawodniczki Superligi oraz I ligi kobiet wykorzystując przerwę w rozgrywkach, spowodowaną meczami reprezentacji, rozgrywają sparingi. W Chorzowie Ruch zmierzył się z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Gospodynie wygrały, jednak ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

Tomasz Boryn

Ruch już w środę rozegrał mecz sparingowy. Chorzowianki zmierzyły się z młodzieżową reprezentacją polski. Chorzowianki po dobrej grze wygrały 28:24. Spotkanie z MKS Olimpią/Beskid Gór-Stal Nowy Sącz, Ruch wygrał 29:25. Jednak gra "Niebieskich", szczególnie w drugiej połowie spotkania, nie wyglądała najlepiej. Trener Janusz Szymczyk miał sporo pretensji do swoich podopiecznych. Sporo gorzkich słów usłyszały młode skrzydłowe Ruchu Natalia Salamon oraz Joanna Rodak.

Sądeczanki swoją grą może nie zachwycały, ale grały konsekwentnie i z sercem. Tradycyjnie już na wyróżnienie zasługuje gra Agnieszki Podrygały. Podopieczne Lucyny Zygmunt mają przed sobą jeszcze jeden sparing. W sobotę zmierzą się z innym zespołem Superligi KSS Kielce.

KPR Ruch Chorzów - MKS Olimpia/Beskid Gór-Stal Nowy Sącz 29:25 (16:8)

Ruch:
Wąż, Karwat - Jasinowska 8, Jasińska 6, Polenz 2, Krzymińsa 2, Lanuszny 2, Lesik 3, Pawlik 1, Kempa 2, Salamon 1, Rodak 2

Olimpia/Beskid: Łakomska, Zahorjanova - Płachta 3, Podrygała 4, Polanowska 3, Sikorska 4, Szczecina 2, Kawa 0, Wańczyk 1, Weselak 1, Moskal 1, Świderska 1, Maślanka 2, Leśniak 1, Kaczyńska 2 (bramkę samobójczą zdobyła Anna Michla z Ruchu)