Bogusław Kubicki: Pokazaliśmy charakter

Szczypiorniści Czuwaju Przemyśl znakomicie rozpoczęli nowy sezon na pierwszoligowych parkietach i powoli wyrastają na czarnego konia rozgrywek. W minioną sobotę popularni Harcerze pokonali na wyjeździe KSSPR Końskie i umocnili się na pozycji lidera tabeli grupy B.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Określany mianem hitu 6. kolejki pierwszoligowych gier pojedynek w Końskich przyniósł sporą dawkę emocji, a zwycięzca rywalizacji wyłoniony został dopiero w ostatnich sekundach meczu. Do przerwy jednak podopieczni duetu trenerskiego Piotr Kroczek - Bogusław Kubicki prowadzili aż siedmioma trafieniami (20:13), całkowicie dominując rywala. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była po prostu rewelacyjna. Oglądaliśmy przedostatni meczy Końskich, więc wiedzieliśmy mniej więcej jakich zagrywek możemy się po nich spodziewać i co zagrają. Dlatego też uczuliliśmy chłopaków na poszczególne elementy. W pierwszej połowie wykonali wszystko perfekcyjnie - powiedział po meczu trener Kubicki.

Druga połowa w wykonaniu zawodników Czuwaju była jednak zdecydowanie gorsza, a rosnący z każdą akcją w siłę konecczanie doprowadzili w 59. minucie do remisu 30:30. Chwilę potem ponowne prowadzenie zapewnił Harcerzom Paweł Stołowski, jednak ostatnio słowo miało należeć do gospodarzy. - W drugiej połowie kompletnie nam nie szło - mieliśmy dużo własnych strat i niecelnych rzutów, ponadto rywale zmienili ustawienie w obronie. Z każdą minutą nasza przewaga topniała i na nasze szczęście na kilka sekund przed końcem rywale popełnili błąd wejścia w obronę, co oznaczało nasze zwycięstwo - relacjonował trener Kubicki.

Tym samym zawodnicy ze wschodu Polski zdołali podtrzymać znakomitą passę i po sześciu seriach gier są jedyną drużyną w lidze, która nie straciła jeszcze punktów. Przewodzenie tabeli grupy B jest więc jak najbardziej zasłużone. - Ta wygrana niezwykle nas cieszy, bo pokazaliśmy w tym meczu charakter. Cała drużyna jest zadowolona, bo do tej pory nie straciliśmy żadnych punktów i oby tak właśnie szło nam dalej - zakończył swą wypowiedź trener Kubicki.

W następnej kolejce zawodnicy Czuwaju podejmą przed własną publicznością ekipę ASPR Zawadzkie, która do tej pory zanotowała dwie wygrane i cztery porażki. Wcześniej jednak podopieczni duetu Kroczek - Kubicki pojadą do Ostrowca Świętokrzyskiego , gdzie zmierzą się w rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski z miejscowym KSZO (26.10.2011, godz. 18:00). Stawką jest awans do 1/8 finału i starcie z drużyną NMC POWEN-u Zabrze.

20.jpgSzczypiorniści Czuwaju znakomicie rozpoczęli ligowe rozgrywki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku

Komentarze (10):

• fff Zgłoś komentarz
    tojaznowu - para sędziowska nie tyle została ukarana, ale ZDEGRADOWANA do sędziowania II ligi! Nie wiem, jakim prawem w ogóle śmiecie narzekać... Macie szczęście, że nie było
    Czytaj całość
    odwołania wideo, bo Czuwaju nie było na to stać, bo wtedy na pewno nie mielibyście tej wygranej.
    • tojaznowu Zgłoś komentarz
      największym wstydem rok temu był brak honoru u zawodników z Końskich, którzy wykonali rzut karny - podpisali się pod oszustwem - niestety, a mogli odrzucić piłkę wszelkie dywagacje i
      biadolenie niech utnie fakt następujący:P. Stołowskiemu anulowano niesłusznie przyznaną karę, a para sędziowska została ukarana - w Końskich choć para się myliła to najczęściej na korzyść gospodarzy - którzy chyba są za bardzo napompowani a powinni pokory wykazać więcej - "Bozia nie rychliwa ale sprawiedliwa"
      • handball polska Zgłoś komentarz
        Kucyki przegraliście ostatnia akcją meczu???????? a gdzie byliście w pierwszej polowie????? zawodnicy Czuwaju bili karani w wymaze 10min a wy 4 min, nie zucacie karnych to czego wy jeszcze
        chcecie?????? co znowu sędziowe mieli wygarac wam mecz????
          Ahh Konecczan boli słabość ich drużyny... W tamtym roku jasne było, że wszyscy sędziowie chcą spuścić Przemyśl z ligi, bo był niewygodnym wyjazdem dla nich i dla innych ekip, bo
          trzeba jeździć przynajmniej 300 km na mecze. Dlatego przegrywaliśmy większość meczów u siebie, często jedną bramką. A nawet jeśli karny był, po prostu w ostatnich minutach nie gwiżdże się takich rzeczy, szczególnie jeśli komuś są potrzebne punkty. Trochę obiektywizmu! A poza tym w meczu sprzed roku Czuwaj nie był ani trochę gorszy od Końskiego i wynik cały mecz był na styku, o czym też świadczy fakt, że padło tylko 51 bramek. A w Końskich Czuwaj do przerwy miażdżył gospodarzy, nie mieliście żadnej przewagi, doprowadziliście dzięki sędziom zresztą do remisu i teraz narzekacie jacy to oni byli źli. Mylili się w obie strony, powinni zostać odsunięci od spotkań I ligi do końca roku i koniec! A wy Konecczanie pogódźcie się z porażką!
          • iplo Zgłoś komentarz
            Ta wasza akcje z Przemysla wszyscy widzieli i opowiadali sie w zdecydowanej wiekszosci(oprocz kibicow i zawodnikow z Przemysla) za karnym podyktowanym prawidlowo a w Konskich Kubisztal najpierw
            zalatwil Korneckiego a dostal tylko zolta kartke i chcial urwac Bodasinskiemu reke przy rzucie sam na sam z bramkarzem i jeden zagwizdal karny a drugi kroki i 2 min. naprawde nie bylem wstanie tego zrozumiec. Fajnie jakby ktos puscil ta akcje na sportowychfaktach tak jak to bylo w Przemyslu bo jest na co patrzec
            • pan Ogier Zgłoś komentarz
              ad mnogo Ty sobie obejrzyj mecz z trzy razy bo chyba za mnogo wypiłeś w dniu meczu- sprawdź statystyki karnych i kar i podziękuj sędziom za usilne starania aby Konie wróciły do gry i
              dogoniły wynik- do nadzwyczajnych środków uciekając się włącznie - zatrzymywanie czasu gry po podyktowaniu karnego , mimo że gospodarze grali w przewadze - chyba w trosce aby wystarczyło im czasu na dogonienie rywala- obejrzyj sobie jak słaba była drużyna gospodarzy - bezradna,nieskuteczna i uzbrojona w chaos - dużo szczęścia w drugiej połowie dało cień nadziei ale w tym dniu obiektywnie Czuwaj bez ingerencji sędziów był lepszy o jakieś 5-6 bramek- więcej pokory - sędziowie i owszem słabi ale nie rzucali wam bramek ani nie bronili waszych rzutów...zresztą z 8 nie trafiło w bramkę:)
              • Przemyśl Zgłoś komentarz
                Widzicie teraz boli jak się przegrywa jedną bramką, boli jak sędzia się myli a już nie pamiętacie jak dostaliście karnego z kapelusza w Przemyślu i wygraliście jedną bramką ??
                • biczy Zgłoś komentarz
                  wiadomo, że trener czuwaju powie że był faul w ataku.. ale jak było na prawde to każdy wie
                    mnogo - pamiętasz mecz w Przemyślu w poprzednim sezonie? Jeśli tak, to zamknij japę i ciesz się że przegraliście tylko 1 bramką!
                    • mnogo Zgłoś komentarz
                      błąd wejscia w obrone ha ha ha dobre panie trenerze to trzeba bylo zapytac obserwatora(Baum) co o tej sytuacji sadzi. Kultura wymaga zeby nawet nie wracac do tej akcji i cieszyc sie poprostu
                      ze macie dwa punkty. A panowie sedziowie powinni wyslac przepraszajacy list do klubu z Konskich za ich fatalne pomylki w trakcie calego meczu jezeli maja choc troche charakteru.