Ruch pewnie awansował do 1/4 Pucharu Polski - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - UKS Olimp Grodków

Spotkanie Olimpu z Ruchem nie przyniosło zbyt wielu emocji. Mecz miał szkolny charakter, a na twarzach zawodniczek obu ekip często gościł uśmiech, chociaż momentami zdarzała się ostra walka. Różnica klas była zbyt wysoka. Ruch wygrał zdecydowanie.

Tomasz Boryn

Już podczas rozgrzewki było widać, który zespół zwycięży w tym spotkaniu. Zawodniczki z II-ligowego Grodkowa rozgrzewały się chaotycznie podpatrując koleżanki z Superligi. Od pierwszych minut spotkania chorzowianki objęły prowadzenie. Mimo kilku dobrych interwencji bramkarki gospodyń, Ruch uciekał Olimpowi z każdą minutą bardziej. Przebieg meczu dobrze obrazuje akcja z początku spotkania, kiedy środkowa Olimpu przejęła piłkę na połowie i zamiast biec czym prędzej na bramkę gości, z uśmiechem na twarzy zatrzymała się czekając na powrót rywalek oraz pomoc swoich zawodniczek. W Ruchu dobrze spisywała się Joanna Rodak, która rzuciła w pierwszej połowie pięć bramek. Do przerwy gospodynie przegrywały 3:25.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Grodkowianki rozpaczliwie atakowały bramkę rywalek, a chorzowianki po szybkim ataku zdobywały bramki. Gospodynie braki w umiejętnościach starały się nadrobić twardą walką, ale to najczęściej kończyło się rzutem karnym dla przeciwniczek, bądź karą, tak jak miało to miejsce w 49 minucie, kiedy Aleksandra Komisarz otrzymała czerwoną kartkę. Na uwagę zasługuje sześć trafień w drugiej połowie Agnieszki Pieniowskiej. W zespole gospodarzy nieźle zaprezentowała się Marta Górna, która zagrała z wielkim zaangażowaniem i zdobyła trzy spośród siedmiu bramek zdobytych przez swoją drużynę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 41:7 dla Ruchu i to chorzowianki zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski.

UKS Olimp Grodków - KPR Ruch Chorzów 7:41 (3:25)