Efektowne zwycięstwo Akademiczek - relacja z meczu Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów

W 7. kolejce PGNiG Superligi Kobiet spotkały się siódma w ligowej tabeli Politechnika Koszalińska z szóstym Ruchem Chorzów. Pewne zwycięstwo odniosły Akademiczki.

Michał Halski

Wynik spotkania otworzyła rzutem z drugiej linii Tatiana Bilenia. Zgromadzeni kibice w hali spodziewali się wyrównanego pojedynku, godnego sąsiadów w tabeli. Mecz taki był ale jedynie do 6 minuty. Od tej pory w szeregi zespołu prowadzonego przez Janusza Szymczyka wkradła się niemoc (błędy podań, kroków, niecelne rzuty oraz fatalna gra w obronie). Dzięki tej niemocy Politechnika zdobyła siedem bramek z rzędu, prowadząc w 11 minucie 11:2. Kolejne dwie bramki padły łupem zawodniczek z Chorzowa, ale zryw chorzowskiego Ruchu nie trwał długo bo tylko dwie minuty. Przez następne pięć minut zawodniczki Politechniki Koszalińskiej zdobyły sześć bramek, a zawodniczki Ruchu tylko dwie! W 21 minucie na tablicy widniał wynik 17:6. Można było śmiało już powiedzieć kto wygra mecz. Do końca pierwszej części gry Politechnika kontrolowała grę nie pozwalając zbliżyć się Ruchowi Chorzów. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobyła dobrze grająca w barwach koszalińskiej Politechniki Kamila Całużyńska ustalając wynik 22:10 na korzyść podopiecznych Waldemara Szafulskiego.

Druga odsłona praktycznie nie różniła się od pierwszej. Chorzowski Ruch nie grał dobrze, popełniał błędy, źle spisywał się w obronie, a Politechnika Koszalińska skutecznie to wykorzystywała. W drugiej połowie rozsypał się worek z karnymi i z karami dwuminutowymi dla obu zespołów (6 rzutów karnych dla AZS-u Koszalin i 5 dla Ruchu Chorzów). Z bardzo dobrej strony w szeregach AZS-u Politechniki Koszalin pokazywały się bramkarki (Solomiya Shyverska, Agnieszka Kwiecień i Anna Morawiec) oraz rozgrywające (Sylwia Lisewska oraz Kamila Całużyńska). Na tle Ruchu Chorzów wyróżniła się jedynie wielokrotna reprezentantka Polski Kinga Polenz. Po 60 minutach widniał wynik 37:25 dla Politechniki Koszalin, która zdobyła ważne dwa punktu. Warto wspomnieć, że w barwach Politechniki Monika Koprowska zdobyła swoją pierwszą bramkę w Superlidze.

AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów 37:25 (22:10)

KU AZS Politechnika Koszalin: Shyverska, Kwiecień, Morawiec - Kobyłecka 5, Olek 1, Bilenia 3, Dworaczyk 5, Muchocka 1, Całużyńska 4, Chmiel 4, Błaszczyk, Lisewska 10(7k), Koprowska 1, Matuszczyk 3.
Trener: Waldemar Szafulski

KPR Ruch Chorzów: Karwat, Wąż - Pieniowska, Jasinowska 3, Pawlik 3, Lanuszny, Jasińska 1, Lesik 5, Polenz 12(6k), Krzymińska, Kempa, Rodak 2, Michla.
Trener: Janusz Szymczyk.

Upomnienia: AZS (Całużyńska, Chmiel, Lisewska), Ruch (Jasinowska, Polenz, Krzymińska)
Kary : AZS 8 minut (Kobyłecka 2x, Olek, Koprowska), Ruch 8 minut (Lanuszny, Lesik 2x, Rodak)
Karne: AZS (7/7), Ruch (6/6)
Sędziowali: Kaszubski - Wojdyr (Gdańsk)