Bundesliga: Kiel rozbiło zespół Tłuczyńskiego i Siódmiaka

Piłkarze ręczni THW Kiel rozgromili w wyjazdowym spotkaniu TuS N-Lübbecke 32:22 (18:9). Dla pokonanych cztery bramki zdobył Tomasz Tłuczyński. Mecz rozegrano w ramach 15. kolejki niemieckiej Toyota Handball Bundesligi.

Podopieczni trenera Alfreda Gislassona nie mieli większych problemów z ograniem słabo dysponowanej ekipy TuS N-Lübbecke. Kilończycy szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, która była efektem twardej gry w defensywie oraz wysokiej skuteczności w ataku. Goście prowadzenie przez będącego w bardzo wysokiej formie Filipa Jichę uzyskali w 11. minucie prowadzenie 8:5, które niespełna siedem minut później zwiększyli do sześciu bramek (12:6). Zawodnicy z Lubeki nie byli w stanie przeciwstawić się ogromnej sile ognia szczypiornistów popularnych Zebr, którzy tuż przed przerwą zdołali wypracować sobie dziewięć trafień przewagi (18:9). W drugiej części meczu trener Gislasson dał szansę gry graczom rezerwowym, którzy przypieczętowali wysoką wygraną THW (32:22).

Kilończycy notując jedenaste zwycięstwo w sezonie podtrzymali znakomitą passę ligowych wygranych. Zawodnicy z północy Niemiec nie stracili w tym sezonie jeszcze choćby punktu.

Wysokiej porażce swego klubu nie był w stanie zapobiec polski skrzydłowy Tomasz Tłuczyński. Reprezentant Polski zapisał na swoim koncie cztery bramki, z których trzy zdobył wykorzystując rzuty karne. W kadrze meczowej ekipy z Lubeki zabrakło natomiast Artura Siódmiaka, który narzekał na problemy z plecami. Drużyna Polaków pomimo porażki zdołała utrzymać dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

TuS N-Lübbecke - THW Kiel 22:32 (9:18)

Lübbecke: Gerling, Quenstedt - Niemeyer 4, Tłuczyński 4 (3/4), K.Svensson 3, Loke 2, Remer 2 (2/3), Verjans 2, Vuković 2, Gustafsson 1, Schröder 1, D.Svensson 1.

Kiel: Omeyer, Palicka - Jicha 9, Ilić 5 (5/5), Zeitz 4, Palmarsson 3, Ahlm 2, Narcisse 2, Reichmann 2, Sprenger 2, Andersson 1, Klein 1, Kubes 1, Lundström.

Kary: Lübbecke - 4 min. (Gustafsson, Vuković); Kiel - 8 min. (Ahlm, Jicha, Reichmann, Zeitz).

Widzów: 2 945.

Tabela Toyota-Handball Bundesligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>