Pewna wygrana Piotrkowianina - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - MTS Chrzanów

Szczypiorniści Piotrkowianina nie mieli żadnych problemów aby pokonać w spotkaniu 8. kolejki I ligi (grupa B) MTS Chrzanów. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego wygrali 38:29 (20:14) kontrolując przebieg meczu od samego początku.

Michał Ostafijczuk

Już w 3. minucie Piotrkowianin wygrywał 3:0. Wynik spotkania otworzył Wojciech Klimczak, a dwa kolejne gole rzucił Maciej Pilitowski. Ambitnie walczący goście nie zamierzali się jednak poddawać. W 12. minucie po trafieniu Adama Kruczka było tylko 7:6. Piotrkowianin znów odskoczył od rywala tym razem już skuteczniej. W zespole z Chrzanowa próbował walczyć Marcin Skoczylas, który popisał się kilkoma efektownymi rzutami. To było jednak za mało aby przeciwstawić się gospodarzom, którzy do przerwy prowadzili różnicą sześciu bramek 20:14.

Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza. Piotrkowianin kontrolował grę nie pozwalając piłkarzom z Chrzanowa na odrobienie strat. Podobać mogła się gra skutecznych: Pilitowskiego i Wojciecha Trojanowskiego. Wynik spotkania na 38:29 ustalił Dawid Biskup.

W piotrkowskiej drużynie brakowało kontuzjowanych: Szymona Woynowskiego i Sebastiana Iskry. Jest szansa, że pierwszy z nich będzie do dyspozycji trenera Przybylskiego już za tydzień. Iskrę czeka natomiast jeszcze kilkutygodniowa przerwa.

Piotrkowianin - MTS Chrzanów 38:29 (20:14)