Bundesliga: Udany powrót Lijewskiego, spacerek HSV

Szczypiorniści HSV Hamburg pokonali TV Großwallstadt 31:22 (15:13) w spotkaniu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi. Po blisko dwumiesięcznej przerwie do gry powrócił Marcin Lijewski, który zdobył dwie bramki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mistrzowie Niemiec bardzo dobrze rozpoczęli czwartkowe spotkanie, obejmując w 5. minucie dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafień Pascala Hensa oraz Igora Voriego. Goście, prowadzeni przez Petera Davida nie zamierzali jednak pozwolić rywalom na odniesienie łatwego zwycięstwa. Dzięki ambitnej i skutecznej grze w ataku oraz bardzo dobrej postawie w defensywie zdołali doprowadzić w 19. minucie do remisu 9:9. Ponowne prowadzenie drużynie HSV zapewnił tuż przed przerwą powracający do gry Marcin Lijewski. Polski rozgrywający rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie od dwóch miesięcy, kiedy to zmuszony był poddać się operacji kostki.

W drugiej połowie drużyna Pera Carlena, w szeregach której pojawili się także powracający na parkiety Michael Kraus oraz Blazenko Lacković, przejęli całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Znakomite zawody między słupkami hamburskiej bramki rozgrywał Dan Beutler, którego znakomite interwencje pozwoliły gospodarzom na stopniowe powiększanie przewagi. Mistrzowie Niemiec prowadzili w 47. minucie 23:18, a w 56. minucie już 30:20. Wygrana zapewniła zawodnikom z Hamburga powrót na 2. miejsce w ligowej tabeli. Großwallstadt jest 14.

HSV Hamburg - TV Großwallstadt 31:22 (15:13)

HSV:
Bitter, Beutler - Lindebrg 9 (3/3), Vori 5, Duvnjak 4, Vugrinec 3, Hens 3, Jansen 2, Lacković 2, Lijewski 2, Flohr 1, G.Gille, Kraus, Schröder.

Großwallstadt: Galia, Wolff - Tiedtke 5, Holst 4, Kneer 4, Schäpsmeier 4, Spatz 3 (0/1), Köhrmann 2 (1/1), Eisenträger, Jakobsson, Leibald, Kaufmann.

Kary: HSV - 8 min. (G.Gille 2x, Flohr, Jansen); Großwallstadt Jakobsson, Kneer, Liebald).

18 TV 05/07 Hüttenberg 10 1 0 9 228:305 2

Wyniki pozostałych spotkań 11. kolejki: 15.11. - Frisch Auf! Göppingen - HBW Balingen-Weilstetten 22:21 (12:10) RELACJA 16.11. - HSG Wetzlar - THW Kiel 24:28 (11:13) RELACJA Terminarz pozostałych spotkań 11.kolejki: 19.11. - TuS N-Lübbecke - Rhein-Neckar Löwen 19.11. - SC Magdeburg - TSV Hannover-Burgdorf 19.11. - TBV Lemgo - MT Melsungen 19.11. - VfL Gummersbach - TV 05/07 Hüttenberg 20.11. - Eintracht Hildesheim - Bergischer HC