Ruch pokonał w sparingu SPR Olkusz

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach spowodowaną meczami reprezentacji, drużyny Ruchu Chorzów i SPR-u Olkusz rozegrały spotkanie sparingowe. Mecz wygrały chorzowianki, co nie może dziwić, gdyż zespół występuje w wyższej klasie rozgrywkowej.

Tomasz Boryn

Trenerowi Januszowi Szymczykowi nie brakuje zmartwień. Ledwie po kontuzji wróciła Kamila Rzeszutek, a już wypadła kolejna zawodniczka ze składu. Tym razem Julita Kempa. W piątkowym spotkaniu nie wystąpiły również zawodniczki będące na zgrupowaniu kadry młodzieżowej - Agnieszka Pieniowska oraz Dominika Montowska. Ta druga pojedzie też z Kingą Polenz na konsultację szkoleniową kadry seniorek.

Pierwsze 10 minut sparingowego spotkania było wyrównane. W kolejnych minutach Ruch zaczął wypracowywać przewagę nad zawodniczkami z Olkusza, której nie oddał już do końca meczu. Chorzowianki testowały nową obroną, w której Kinga Polenz grała jako wysunięta rozgrywająca. W ataku bardzo dobrze zagrała Karolina Jasinowska, która rzuciła w całym spotkaniu dziesięć bramek. W zespole gości wyróżniała się Paula Przytuła, zdobywczyni sześciu bramek. Do przerwy Niebieskie wygrywały 23:17.

Po przerwie w obu zespołach nastąpiły zmiany. Rzutami z dystansu zaskakiwała bramkarkę gospodyń Paulina Leszczyńska. Nieźle też zagrała Monika Pastwa. Obie zawodniczki rzuciły po pięć bramek. SPR wykonywał też sporo karnych, jednak ze zmiennym szczęściem. W zespole Ruchu w drugiej połowie dobrze zagrała Joanna Rodak. Spotkanie zakończyło się wynikiem 38:26.

KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 38:26 (23:17)