Awans Piotrcovii do Final Four - relacja z meczu MKS Piotrcovia - AZS AWF Gardinia Wrocław

Bez żadnych problemów piłkarki ręczne Piotrcovii zapewniły sobie awans do Final Four Pucharu Polski. Podopieczne Stanisława Mijasa po raz drugi wygrały z AZS AWF Gardinia Wrocław. Piotrkowianki pokonały Akademiczki 29:23 (14:14).

Michał Ostafijczuk

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Akademiczek z Wrocławia, które przyjechały do Piotrkowa aby odrobić pięciobramkową stratę z pierwszego meczu (29:24 dla Piotrcovii). Po bramkach Marioli Wiertelak i Martyny Rupp wrocławianki objęły prowadzenie 2:0. Piotrcovia szybko jednak te straty odrobiła, a po bramce Agaty Wypych wyszła w 4. minucie na prowadzenie 3:2. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Piotrcovia co prawda kilkukrotnie uciekała wrocławiankom na 2-3 bramki ale za każdym razem zespół Marka Karpińskiego niwelował straty. Do przerwy na świetlnej tablicy widniał remis 14:14.

Akademiczkom sił wystarczyło do 40 minuty. Po bramce skutecznej Lidii Żakowskiej prowadziły nawet 19:18 ale to wszystko na co było stać tego dnia drużynę z Wrocławia. Piotrcovia zdecydowanie lepiej wytrzymała mecz kondycyjnie i w efekcie wygrała 29:23. - Zwycięstwo cieszy i daje nam na pewno dużo więcej wiary w swoje możliwości. W lidze musimy szukać punktów bo nasza sytuacja w tabeli nie jest obecnie najlepsza. Do zakończenia sezonu zasadniczego jest jeszcze trochę spotkań i wierzę, że odrobimy punktową stratę do drużyn, które nas bezpośrednio wyprzedzają - powiedziała po meczu piotrkowska rozgrywająca Joanna Waga.

Piotrcovia - AZS AWF Gardinia Wrocław 29:23 (14:14)