Piąte miejsce nie dla Trójkolorowych! - relacja z meczu Francja - Islandia

Mecz dwóch największych przegranych Mistrzostw Europy przyniósł wiele emocji. Do końca nie wiadomo było, kto wygra mecz ostatecznie padł remis.

Michał Halski

Początek spotkania nie był wymarzony dla Francuzów. Trójkolorowi nie zachwycali skutecznością w ataku oraz grą w obronie. Dzięki temu Islandczycy wypracowali sobie przewagę trzech bramek w 5. minucie oraz czterech w 7. minucie. Widząc tę niemoc strzelecką swojego zespołu Claude Onesta poprosił o czas.

Jego wskazówki na niewiele się zdały ponieważ Francuzi nie potrafili zniwelować straty do Islandczyków, często na ich drodze stawał Bjorgvin Gustavsson. Obraz gry nie zmieniał się a Islandczycy utrzymywali przewagę. W 17. minucie wynosiła ona nawet sześć bramek (12:6). Trójkolorowi zdążyli jeszcze odrobić część straty, ale po trzydziestu minutach schodzili przegrywając 12:15.

Mecz na początku się wyrównał, oba zespoły nie zachwycały skutecznością i popełniały błędy. W 36. minucie za sprawą Luca Abalo Francuzi doprowadzili do remisu 16:16 a chwilę później William Accambray wyprowadził ich na pierwsze w tym meczu prowadzenie 19:18. Przez większość drugiej połowy podopieczni Clauda Onesty utrzymywali tą jedno bramkową przewagę. W 49. minucie udało się im osiągnąć najwyższą przewagę 27:24. Jednak podopieczni Gudmundura Gudmundssona nie poddali się i dotrzymywali kroku Mistrzom Olimpijskim. Szczególnie w 57. minucie doprowadzili do remisu 28:28 za sprawą rzutu Olafura Ragnarssona. Jednak żadna z drużyn nie zdołała już zmienić sytuacji na boisku i mecz zakończył się podziałem punktów.

Francja - Islandia  29:29  (12:15)

Francja: Omeyer (12/40 - 30%), Karaboue (0/1 - 0%) - Fernandez 3(2/3), Dinart, Barachet, G. Gille 1, B. Gille 2, Narcisse 2, Joli 1(1/3), Honurbia 2(1/1), Accambray 10, Abalo 2, Sorhaindo 2, Detrez 4, Bingo

Islandia: Gustavsson (15/37 - 41%), Edvarsson (3/10 - 30%) - Svavarsson 1, Kristjansson, Palmarsson 4, Ingimundarsson, Hallgrimsson 3, Atlason 2, Olafsson 4(2/2), Sigurdsson 5(1/2), Jakobsson, Gunnarsson 4, Karson 4, Ragnarsson 2

Sędziowali: Nenad Nikolic oraz Dusan Stojkovic (Serbia)