Chorwacja brązowym medalistą - relacja z meczu Chorwacja - Hiszpania

Reprezentacja Chorwacji pokonała Hiszpanię 31:27 (13:12) w meczu o trzecie miejsce na X Mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych.

- Ciężko jest zmotywować się do meczu o brązowy medal. Jesteśmy bardzo rozczarowani, więc nie wiem w jaki sposób będziemy mogli walczyć z Hiszpanami - mówił przed meczem o trzecie miejsce Mirko Alilović, bramkarz reprezentacji Chorwacji. Słowa te nie miały jednak potwierdzenia podczas konfrontacji z Hiszpanią.

Podopieczni  Slavko Goluzy bój o medal X ME rozpoczęli udanie, prowadząc po siedmiu minutach rywalizacji 5:2. Hiszpanie nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie chorwackiej defensywy, w efekcie po trafieniu z rzutu karnego Ivana Cupicia było już 9:4 (15'). Szkoleniowiec brązowych medalistów MŚ poprosił o czas, przy okazji dokonując kilku roszad w składzie. Zmianie uległ również system obrony.

Przerwa wybiła Chorwatów z uderzenia. Zaczęli popełniać więcej błędów w ofensywie, lecz nie miało to przełożenia na wynik spotkania - 10:6 (23'). Przełom nastąpił na 180 sekund przed końcem pierwszej połowy. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego wykorzystała grę w przewadze i głównie za sprawą Victora Tomasa ze stanu 9:13 zrobiło się tylko 12:13, co zwiastowało dalsze emocje w pojedynku o brąz.

Po zmianie stron w poczynania Hiszpanów ponownie wkradł się chaos, na domiar złego zawodziła defensywa. Chorwaci z zimną krwią punktowali rywala, systematycznie powiększając prowadzenie - 22:16 (42'). Brązowych medalistów MŚ do walki skutecznie poderwał Daniel Sarmiento.

Wydawało się, że Hiszpanie doprowadzą do remisu, lecz w newralgicznym momencie meczu z rzutu karnego pomylił się Roberto Garcia Parrondo - 28:26 (57'). Hiszpanie już się nie podnieśli i brązowymi medalistami X ME zostali Chorwaci. W zespole z Półwyspu Iberyjskiego zawiodła szczególnie druga linia.

Chorwacja - Hiszpania 31:27 (13:12)

Chorwacja: Alilović (10/35 - 29%), Losert (0/2) - Cupić 7 (3/3k), Lacković 7, Vori 6, Kopljar 4, Nincević 4, Gojun 1, Vucković 1, Balić 1, Duvnjak, Horvat, Buntić, Musa.

Hiszpania: Hombrados (8/31 - 26%), Sierra (0/8) - Sarmiento 7, Romero 7 (5/7k), Tomas 4, R. Garcia Parrondo 3 (1/2k), Aguinagalde 2, A. Entrerrios 1, Gurbindo 1, Maqueda 1, R. Entrerrios 1, Canellas 1, Morros, Guardiola.