Gwardia wskoczyła na fotel lidera - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Na pierwsze miejsce w ligowej tabeli awansowała Gwardia Koszalin. Zawdzięcza to zwycięstwu w szlagierowym pojedynku nad Kar-Do Spójnią Gdynia. W pozostałych spotkaniach nie zabrakło emocji oraz sensacyjnych rozstrzygnięć.

Bartosz Krysztofiak

Grupa I

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie na Opolszczyźnie. W Grodkowie miejscowy Olimp zremisował ze Spartą Oborniki Wlkp. Gospodarze przystępowali do tego pojedynku podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław, mając nadzieję na kolejną wygraną, która przybliżyłaby ich do czwartej Sparty. W całym spotkaniu działo się bardzo wiele, lecz żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Podział punktów jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Bardzo wysoką wygraną odnieśli szczypiorniści z Zielonej Góry, którzy na wyjeździe w bardzo łatwy sposób rozprawili się z OSiR-em Komprachcice. Podopieczni Marka Książkiewicza zbliżyli się tym samym do OSiR-u na zaledwie jeden punkt.

Planowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy MKS-u Kalisz. W derbach Wielkopolski na własnym parkiecie pokonali Tęczę Kościan. Przyjezdni na prowadzeniu nie znaleźli się ani razu, choć w pierwszej części meczu mieli ku temu okazję. Bardziej skoncentrowani po przerwie byli podopieczni Bruno Budrewicza i to dzięki dobrej grze w ostatnich minutach końcowy rezultat prezentował się dość okazale. Świetne zawody w barwach MKS-u rozegrał Arkadiusz Galewski, zdobywca 12 bramek.

Komplet punktów zdobył również lider rozgrywek Śląsk Wrocław, który w Dzierżoniowie pokonał miejscową Żagiew. Podopieczni Tomasza Folgi byli dużo lepiej dysponowani aniżeli gospodarze, którzy potrafili nawiązać walkę z rywalem tylko przez pierwsze minuty. Wrocławianie utrzymali zatem dwupunktowe prowadzenie nad Kaliszem oraz Poznaniem, który w niedzielę ograł Zagłębie II Lubin. Szóste zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy beniaminka z Polkowic. Piłkarze ręczni UKS PR 2 we własnej hali w dość łatwy sposób ograli Orlika Brzeg.

17. kolejka - 18/19.02.2012

UKS PR 2 Polkowice - Orlik Brzeg 30:22 Żagiew Dzierżoniów - Śląsk Wrocław 22:32 (11:16) Olimp Grodków - Sparta Oborniki Wlkp. 23:23 (12:12) OSiR Komprachcice - AZS UZ Zielona Góra 25:40 (12:21) MKS Kalisz - Tęcza Kościan 34:25 (14:12) Zagłębie II Lubin - MKS Poznań 16:29 Pogoń Oleśnica - pauza

Grupa A

Udanego weekendu nie miały czołowe drużyny z grupy pomorskiej A. AZS UWM Olsztyn oraz AZS UKW Bydgoszcz nie błysnęły formą w tej kolejce. Kolejne słabe zawody rozegrali szczypiorniści ze stolicy Warmii i Mazur. Zespół pod wodzą Karola Adamowicza musiał podzielić się punktami z MKS Grudziądz. Olsztynianie znajdują się w poważnym kryzysie, a ich przewaga nad akademikami z Bydgoszczy stopniała do zaledwie punktu. Bydgoszczanie również nie mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Na wyjeździe minimalni ograli LKS Kęsowo, które znajduje się na przedostatnim miejscu. Drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej odnieśli szczypiorniści Korony Koronowo. Koronowianie przed własną publicznością pokonali Alfę 99 Strzelno, czym sprawili małą sensację, gdyż Alfa była faworytem tego spotkania.

14. kolejka - 18/19.02.2012

Korona Koronowo - Alfa 99 Strzelno 37:35 (15:16) LKS Kęsowo - AZS UKW Bydgoszcz 26:27 (10:11) MKS Grudziądz - AZS UWM Olsztyn 27:27 (14:12)

Grupa B

W meczu na szczycie pomiędzy Gwardią Koszalin a Kar-Do Spójnią Gdynia górą byli gospodarze. Zacięty bój trwał przez całą pierwszą połowę, która zakończyła się wynikiem remisowym. W drugiej części gry to Gwardziści przejęli inicjatywę i po dużo lepszej grze zdobyli komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu szczypiorniści z zachodniopomorskiego awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Wysokie zwycięstwa odniosły zespoły z miejsc trzy oraz cztery. Energetyk Gryfino przed własną publicznością aż 19 bramkami rozgromił beniaminka z Żukowa, natomiast gdański Sokół różnicą 15 bramek pokonał Sambora Tczew. Kolejnej szansy na pierwszą zdobycz punktową nie wykorzystali szczypiorniści z Politechniki Gdańskiej. W dziesiątej kolejce sezonu we własnej hali musieli uznać wyższość Tytanów z Wejherowa. Gdańszczanie do przedostatniego GKS-u Żukowo tracą już pięć punktów.

10. kolejka - 18/19.02.2012

Energetyk Gryfino - GKS Żukowo 40:21 (18:10) Sokół Gdańsk - Sambor Tczew 39:24 (20:7) Gwardia Koszalin - Kar-Do Spójnia Gdynia 29:24 (14:14) AZS PG Gdańsk - Tytani Wejherowo 22:36 (14:19)

Grupa III

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy KPR Legionowo, którzy na wyjeździe ograli outsidera rozgrywek AZS UMCS Lublin. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego nie mieli zbyt wielu problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Cztery punkty straty nadal mają do KPR-u szczypiorniści z Łodzi. Akademicy u siebie wysoko pokonali drugi zespół Politechniki Radomskiej. Gospodarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie prowadząc już po kilku minutach 5:0. Łodzianie w drugiej części meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku ostatecznie pokonując radomian różnicą aż 15 bramek. Ważne zwycięstwo odniosła Trójka Ostrołęka. W bezpośrednim starciu drużyn zajmujących dolne miejsca Trójka wygrała z MOKS-em Słonecznym Stokiem Białystok. Czy podopieczni Waldemara Salisa od tego meczu rozpoczną marsz w górę tabeli?

Na czwarte miejsce przesunął się Włókniarz Konstantynów Łódzki. Konstantynowianie na własnym boisku ograli rezerwy pierwszoligowego ZEPTER-a AZS UW Warszawa. Gospodarze na przerwę schodzili już z dziesięciobramkową zaliczką, która ułatwiła im zdobycie kompletu punktów. Podziałem punktów zakończył się pojedynek w Sierpcu, gdzie miejscowy Kasztelan zremisował z Pabiksem Pabianice. Szczypiorniści Kasztelana pozostali na trzecim miejscu, natomiast Pabiks przesunął się o jedną pozycję w górę.

11. kolejka - 18/19.02.2012

Kasztelan Sierpc - Pabiks Pabianice 29:29 Trójka Ostrołęka - MOKS Słoneczny Stok Białystok 30:24 (17:11) AZS UMCS Lublin - KPR Legionowo 20:30 AZS UŁ PŁ Łódź - AZS Politechnika II Radom 34:19 (19:9) Włókniarz Konstantynów - ZEPTER AZS UW II Warszawa 35:28 (20:10)