Szczęśliwa sobota piotrkowianek - relacja z meczu MKS Piotrcovia - Politechnika Koszalin

Piłkarki ręczne Piotrcovii pewnie pokonały we własnej hali Politechnikę Koszalin 23:15 (13:6) w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego. Kiedy jednak zakończyło się to spotkanie piotrkowianki nie były jeszcze pewne awansu do czołowej ósemki. Oczekiwały bowiem nerwowo na wieści z Wrocławia.

Michał Ostafijczuk

Pogoń Baltica Szczecin, zespół byłego szkoleniowca Piotrcovii Roberta Nowakowskiego, pokonał niespodziewanie akademiczki z Wrocławia 21:20 i piotrkowianki mogły się cieszyć z upragnionego awansu do fazy play-off.

Spotkanie z Politechniką Koszalin od początku przebiegało po myśli piotrkowianek. Wynik spotkania otworzyła w 2. minucie Agata Wypych. Piotrcovia zdobyła jeszcze cztery kolejne bramki i w 9. minucie było już 5:0. Strzelecką niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Tatiana Bilenia. Tablica świetlna wskazywała 11 minutę i 33 sekundę...

W pierwszej części gry podopieczne Waldemara Szafulskiego tylko sześciokrotnie zdołały pokonać kapitalnie tego dnia dysponowaną Beatę Kowalczyk. Piotrkowska bramkarka obroniła m.in rzuty karne oraz kilka sytuacji sam na sam. Po 30. minutach gospodynie prowadziły różnicą aż siedmiu bramek - 13:6.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Politechnika rzucała mało bramek, a Piotrcovia powiększała przewagę. Na cztery minuty przed końcem notowaliśmy najwyższą tego dnia różnicę bramek na korzyść gospodyń - 23:13. W końcówce koszalinianki dorzuciły jeszcze dwa gole ale to wszystko na co było je stać w tym spotkaniu. Piotrkowianki były znacznie lepsze i zasłużenie wygrały.

- Szkoda, że nie zagrałyśmy takiego spotkania w Szczecinie gdzie przed tygodniem przegrałyśmy bardzo ważny mecz. Pozostaje nam teraz czekać na wynik z Wrocławia i liczyć na szczecinianki - mówiła po spotkaniu najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii Agata Wypych.

Kilkadziesiąt minut później spełniły się nadzieje piotrkowskich zawodniczek i kibiców. Pogoń Baltica wygrała jedną bramką we Wrocławiu. Tym samym to Piotrcovia zmierzy się w pierwszej rundzie play-off z zespołem Zagłębia Lubin.

Piotrcovia - Politechnika Koszalin 23:15 (13:6)
Piotrcovia: Kowalczyk - Rol 4, Mijas 1, Olejnik, Mielczewska 2, Waga 2, Cieślak, Wypych 7/1, Szafnicka 1, Olek 1, Knoroz 5, Brzezowska.
Trener: Stanisław Mijas
Kary: 6 min

Politechnika: Kwiecień, Morawiec, Sziwierska - Karwecka 1, Kobyłecka 1, Olek 2, Bilenia 5, Dworaczyk 1/1, Muchocka 2, Chmiel 2, Błaszczyk, Koprowska, Nowicka, Matuszczyk 1.
Kary: 6 min
Trener: Waldemar Szafulski

Sędziowali: Grzegorz Christ (Wrocław), Tomasz Christ (Świdnica). Widzów: 500