Puchar Niemiec: Łatwa wygrana HSV

Szczypiorniści HSV Hamburg dopełnili stawkę finalistów tegorocznej edycji Final Four Pucharu Niemiec. Podopieczni Jensa Häusler ograli w środowy wieczór największą sensację rozgrywek, trzecioligowy EHV Aue 36:27 (18:14). Trzy bramki dla hamburczyków zdobył Marcin Lijewski.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Aktualni mistrzowie Niemiec dołączyli tym samym do trzech ekip występujących na parkietach Toyota Handball Bundesligi, które we wtorek zapewniły sobie udział w turnieju finałowym pucharu. Dla zawodników Jensa Häuslera środowy pojedynek miął być wyłącznie formalnością, wszak obie drużyny dzieli dystans aż dwóch klas rozgrywkowych. Skazywani na pożarcie gracze EHV Aue pokazali się jednak z bardzo dobrej strony, przez blisko dwadzieścia minut prowadząc wyrównaną rywalizację z ekipą HSV.

Gospodarze udanie rozpoczęli mecz, obejmując w 3. minucie prowadzenie 2:0. Trzecioligowcy zaskoczyli bardziej utytułowanych rywali ambitną i otwartą grą, co przyniosło efekt w postaci prowadzenia jeszcze w 14. minucie (8:6). Z każdą minutą coraz częściej do głosu poczęli dochodzić jednak przyjezdni, którzy jeszcze przed przerwą wypracowali sobie czterobramkową przewagę (18:14). W drugiej części meczu ich wyższość nie podlegała dyskusji, balansując na granicy ośmiu, bądź dziewięciu trafień przewagi. Ostatecznie HSV zwyciężyło 36:27.

Trzy bramki dla ekipy z Hamburga zdobył Marcin Lijewski, który łącznie oddał siedem rzutów. W zespole HSV najskuteczniejszy był Hans Lindebrg (6 bramek), a w drużynie z Aue Estończyk Dener Jaanimaa (7 goli). Losowanie fazy finałowej Pucharu Niemiec odbędzie się w czwartek w Hamburgu.