Bundesliga: Jaszka zdecydowanie lepszy od Tłuczyńskiego i Siódmiaka

Szczypiorniści Füchse Berlin pokonali w wyjazdowym spotkaniu 23. kolejki Toyota Handball Bundesligi TuS N-Lübbecke 31:24 (13:13). Na parkiecie wystąpiło trzech polskich szczypiornistów - Bartłomiej Jaszka, Tomasz Tłuczyński oraz Artur Siódmiak.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Starcie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 4. minucie prowadzili już 3:1. Zawodnicy popularnych Lisów szybko zdołali jednak przejąć inicjatywę w spotkaniu i zdobywając cztery bramki pod rząd wszyli w 7. minucie na dwubramkowe prowadzenie (5:3). Tuż przed końcem pierwszej części meczu gracze Lübbecke odrobili straty, przez co obie drużyny zeszły na przerwę przy stanie 13:13.

Druga część spotkania przebiegała całkowicie pod dyktando berlińczyków, którzy w 43. minucie wypracowali sobie trzybramkową przewagę (20:17). Dystans dzielący obie ekipy powiększał się z każdą minutą, co w sporej mierze było zasługą świetnie dysponowanego Silvio Heinevettera. Niemiecki golkiper zanotował w drugiej połowie dwanaście skutecznych interwencji (w sumie aż 19/43 - 44%), a Lisy zwyciężyły ostatecznie 31:24.

Oprócz wspomnianego Heinevettera wyróżniającymi się postaciami Lisów byli Mark Bult oraz Sven-Soren Christophersen (obaj po 7 bramek). Dwa trafienia zapisał na swym koncie Bartłomiej Jaszka. W ekipie Lübbecke najlepszym strzelcem był Arne Niemeyer, autor 5 goli. Jedno trafienie mniej miał Tomasz Tłuczyński, a bez zdobyczy bramkowej (ale z dwoma wykluczeniami) swój występ zakończył Artur Siódmiak.

TuS N-L[b][b][b]ü[/b][/b]bbecke - Füchse Berlin 24:31 (13:13)
[/b]Najwięcej bramek: dla Lübbecke - Niemeyer 5, Verjans 4, Tłuczyński 4 (3/3), Siódmiak; dla Füchse - Bult oraz Christophersen - obaj po 7, Nincević 5 (2/2), Jaszka 2.

Pozostałe spotkania 23. kolejki: 07.03 - THW Kiel - HBW Balingen-Weilstetten 07.03 - HSV Hamburg - Bergischer HC 07.03 - Frisch Auf! Göppingen - Eintracht Hildesheim 07.03 - TV Großwallstadt - TSV Hannover-Burgdorf 07.03 - HSG Wetzlar - SG Flensburg-Handewitt 07.03 - TBV Lemgo - VfL Gummersbach 07.03 - SC Magdeburg - TV 05/07 Hüttenberg 07.03 - MT Melsungen - Rhein-Neckar Löwen