LM: Croatia, Kopenhaga i Cimos w 1/4 finału

Szczypiorniści Croatii Osigurnaje Zagrzeb, AG Kopenhaga oraz RK Cimos Koper wywalczyli awans do 1/4 finału rozgrywek VELUX ligi Mistrzów. Wspomniane zespoły pozostawiły w pokonanym polu HC Metalurg Skopje, IK Sävehof oraz Vive Targi Kielce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Formalnością był pojedynek w Kopenhadze, gdzie zawodnicy miejscowej AG Kopenhagi podejmowali szwedzki IK Sävehof. W pierwszym spotkaniu mistrzowie Danii zwyciężyli aż 34:25, dzięki czemu w sobotnie popołudnie mogli pozwolić sobie na swobodną i efektowną grę. Wygrana 26:24 potwierdziła, że ekipa Mikkela Hansena będzie jednym z głównych faworytów rozgrywek.

W 1/4 finału znaleźli się także piłkarze ręczni Croatii Osiguranje Zagrzeb, którzy mierzyli się w wewnątrz bałkańskim pojedynku z Metalurgiem Skopje. Chorwaccy zawodnicy zdołali odrobić straty z pierwszego spotkania i wygrywając 26:21 przypieczętowali swój awans do kolejnej fazy pucharów.

Największą niespodzianką sobotniej serii gier bez wątpienia jest wyjazdowa porażka szczypiornistów Vive Targów Kielce, którzy ulegli RK Cimos Koper 25:23. Zawodnicy Bogdana Wenty prowadzili do przerwy 13:12 i byli bliscy wywalczenia historycznego awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Ostatecznie zwyciężyli jednak Słoweńcy, dla których jest to najbardziej spektakularny sukces w historii klubu. Czytaj relację z meczu!

Wyniki sobotnich spotkań 1/8 finału LM:
RK Cimos Koper - Vive Targi Kielce 25:23 (12:13) RELACJA
Pierwszy mecz: 27:26 dla Vive Targów.
Awans: RK Cimos Koper (bilans bramek: 51:50).

AG Kopenhaga - IK Sävehof 26:24 (14:12)
Pierwszy mecz: 34:25 dla AG Kopenhaga.
Awans: AG Kopenhaga (bilans bramek: 60:49).

Croatia Osiguranje Zagrzeb - HC Metalurg Skopje 26:21 (12:10)
Pierwszy mecz: 19:18 dla Metalurga.
Awans: Croatia Osiguranje Zagrzeb (bilans bramek: 44:40).

Pozostałe spotkania 1/8 finału LM:
BM Atletico Madryt - Kadetten Schaffhausen / 25.03.2012, godz. 15:45
Pierwszy mecz: 36:27 dla Atletico.

FC Barcelona Intersport - Montpellier Agglomeration HB / 25.03.2012, godz. 17:00
Pierwszy mecz: 30:28 dla Montpellier.

HSV Hamburg - Füchse Berlin / 25.03.2012, godz. 17:15
Pierwszy mecz: 32:30 dla Füchse.

MKB Veszprém - Reale Ademar León / 25.03.2012, godz. 18:00
Pierwszy mecz: 31:28 dla Reale Ademar.