Warmia i Zagłębie o krok od utrzymania (wyniki)

W PGNiG Superlidze Mężczyzn zespoły walczące o utrzymanie rozegrały 26. kolejkę spotkań. W niezwykle wyrównanej stawce kolejny krok w kierunku pozostania w elicie zrobiły Zagłębie Lubin i Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn.

Sławomir Bromboszcz

W Olsztynie szczypiorniści miejscowej Warmia-Anders Group-Społem nie zmarnowali okazji na powieszeni swojego dorobku punktowego. Podopieczni Krzysztofa Maciejewskiego pokonali PBS Jurand Ciechanów. Beniaminek pechowo przegrywając ostatnie spotkania już wcześniej stracił szanse na utrzymanie. Zespół Pawła Nocha w Olsztynie nie zdołał przeciwstawić się zdeterminowanej Warmii. Po pierwszej połowie olsztynianie prowadzili wysoko 20:7, by mecz zakończyć efektownym zwycięstwem 38:27.

W niezwykle istotnym dla losów utrzymania spotkaniu Nielba Wągrowiec niespodziewanie uległa Zagłębiu Lubin. Zespół Jerzego Szafrańca od początku spotkania nadawał to rywalizacji, prowadząc po pierwszej połowie 17:13. W drugiej części zawodów podopieczni Pawła Galusa również nie byli wstanie przeciwstawić się dobrze spisującemu się Zagłębiu, które ostatecznie wygrało 36:28 i zrobiło duży krok w kierunku utrzymania.

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn - PBS Jurand Ciechanów 38:27 (20:7)
Najwięcej bramek: dla Warmii-Anders - Michał Bartczak 8, Dominik Płócienniczak 7, Mariusz Gujski 6; dla PBS - Tomasz Klinger 7, Adrian Piórkowski i Michał Prątnicki po 4.

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 28:36 (13:17)
Najwięcej bramek: dla Nielby - Dawid Przysiek 5, Łukasz Białaszek 4, Przemysław Krajewski 4; dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 9, Mikołaj Szymyślik 5.

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki