Ruch zwyciężył, KSS się cieszył - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - KSS Kielce

Nie udał się zawodniczkom Ruchu Chorzów rewanż za przegrane piąte miejsce przed rokiem. W Chorzowie co prawda wygrał Ruch 25:24, ale pięciobramkowa zaliczka KSS-u z Kielc okazała się wystarczająca, by odnieść końcowy sukces.

Tomasz Boryn

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od szybkiej akcji chorzowianek, które zdobyły pierwszą bramkę. Po chwili odpowiedź dał KSS, ale tempo spotkania z każdą minutą spadało. Na wyróżnienie zasłużyła Monika Wąż, która fenomenalnie spisywała się w bramce Ruchu. Wąż szczególnie we znaki dała się skrzydłowym z Kielc. Pierwsze trzydzieści minut to walka o każdą piłkę i gra bramka za bramkę. Do przerwy na tablicy wyników było 11:10.

Po przerwie ponownie lepiej zaczął Ruch. Przewaga Niebieskich szybko wzrosła do trzech trafień i w Chorzowie odżyły nadzieję na piąte miejsce. Aspiracje gospodyń szybko tonowały jednak kielczanki. W bramce świetnie zaczęła bronić Małgorzata Kawka. Do tego doszło mnóstwo błędów chorzowianek, w efekcie czego kielczanki zdobyły pięć bramek z rzędu i wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Prawdziwą liderką KSS-u była Kamila Skrzyniarz, która zdobyła w całym spotkaniu dziewięć bramek.

W 51. minucie spotkania za sprawą Julity Kempy ponownie na prowadzenie wyszedł Ruch. Chwilę później na linii siedmiu metrów stanęła Kinga Polenz, ale po raz pierwszy w spotkaniu pomyliła się. Odbita przez Kawkę piłka wpadła jeszcze Polenz w ręce, jednak dobitka również okazała się nieskuteczna. Chwilę później z siedmiu metrów pomyliła się Skrzyniarz, po chwili jednak wpisała się na listę strzelczyń i był remis 21:21. W 56. minucie Karolina Jasinowska wyprowadziła Ruch na dwubramkowe prowadzenie i w Chorzowie znowu pojawiły się nadzieje na korzystny rezultat. Na dobre pogrzebały je Skrzyniarz ze Stefką Agovą.

Mecz zakończył się wynikiem 25:24 dla Ruchu. Mimo takiego rezultatu po meczu bardziej cieszyły się kielczanki, które wygrały pierwsze spotkanie 30:25, dzięki czemu kończą sezon na piątej lokacie.

KPR Ruch Chorzów - KSS Kielce 25:24 (10:9)

Ruch: Wąż, Karwat, Montowska - Pieniowska, Jasinowska 6, Pawlik 2, Lanuszny 2, Jasińska, Polenz 8, Krzymińska, Samol, Kempa 2, Rodak 1, Rzeszutek 4
Kary: Rodak, Jasinowska

Karne: 2/4

KSS: Muszioł, Kawka - Pokrzywka, Lalewicz 1, Piechnik 2, Młynarczyk, Kot 1, Drabik 1, Rosińska 5, Skrzyniarz 9, Agova 5, Nowak