Vive - Wisła: Sędziowie w rolach głównych, kontrowersyjna końcówka

Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski byli głównymi aktorami w pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo Polski, gdzie Vive Targi Kielce pokonały Orlen Wisłę Płock 28:25.

Paweł Nowakowski

Wynik spotkania Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock będzie można śledzić "na żywo" na łamach portalu SportoweFakty.pl RELACJE LIVE Z PIŁKI RĘCZNEJ - KLIKNIJ TUTAJ

Mając w pamięci wydarzenia z trzeciej półfinałowej potyczki Orlen Wisły Płock z MMTS-em Kwidzyn, wydawać by się mogło, że w wielkim finale sędziowie nie będą chcieli zostać pierwszoplanowymi aktorami... Już w pierwszej akcji duet Andrzej Rajkiewicz - Jakub Tarczykowski wykluczył Muhameda Toromanovica, chcąc w ten sposób nie dopuścić do ostrej, bezpardonowej gry.

Jak się później były to miłe złego początki. Każdy najdrobniejszy faul powodował odsunięcie na ławkę kar. Prawdziwy popis szczecińska para sędziowska dała jednak w ostatnich sześciu minutach meczu, warto dodać newralgicznego momentu kielecko-płockiego pojedynku. Podopieczni Larsa Walthera w tak krótkim odstępie czasu otrzymali aż 4 kary dwuminutowe (2x Kubisztal, 2x Toromanović), co skutecznie uniemożliwiło im pościg za ekipą Bogdana Wenty.

Nafciarze w całym meczu nazbierali aż 22 minuty kar. Mimo takiego obrotu spraw mogli odmienić losy meczu, lecz sztuka ta im się nie udała. Rozgoryczenia postawą rozjemców finału nie krył norweski prawoskrzydłowy Nafciarzy, Christian Spanne. - W pierwszej połowie udało się nam wprawdzie złapać kontakt, ale indywidualne kary pozbawiły nas szans - mówił na pomeczowej konferencji prasowej.

Kontrowersyjne sytuacje w końcówce meczu
* 53:45 - kara 2 minut dla Michała Kubisztala przy wyniku 23:22 dla Vive
* 56:12 - kara 2 minut dla Muhameda Toromanovicia przy 24:23 dla Vive. Chwilę później w akcji ofensywnej natychmiast odgwizdana gra pasywna Nafciarzy.
* 59:00 - ponownie kara 2 minut dla Michała Kubisztala i Muhameda Toromanovicia, dla którego było to trzecie wykluczenie, więc w konsekwencji czerwona kartka.

Vive Targi Kielce
Kary: 12 minut (Tomczak, Stojković, Musa, Jurecki, Zaremba, Buntić)
Kartki: Tomczak, Jurecki (obaj ż)

Orlen Wisła Płock
Kary: 22 minuty (3x Kwiatkowski, 3x Toromanović, 2x Kubisztal, Spanne, Twardo, Zołoteńko)
Kartki: Kwiatkowski (cz,ż), Toromanović (cz), Spanne, Kavas (obaj ż)