Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kamielin nowym trenerem Sambora Tczew

Zarząd SPR Sambor Tczew po rozpatrzeniu wszystkich 10 ofert, jakie wpłynęły do klubu zdecydował o tym, że w przyszłym sezonie zespół beniaminka PGNiG Superligi kobiet poprowadzi pochodzący z Kazachstanu, 65 letni Gennadij Kamielin.
Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

- Wybór nowego trenera był trudny ponieważ na naszą ofertę odpowiedziało bardzo wielu trenerów z tzw. górnej półki z licznymi sukcesami i sporym uznaniem w środowisku - powiedział po ogłoszeniu decyzji nowy prezes SPR Sambor Tczew Wojciech Utschik. - O wyborze trenera Kamielina zdecydowało jego dotychczasowe ogromne doświadczenie w męskiej piłce ręcznej, a zarazem "czysta karta" w kobiecym szczypiorniaku. Trener Kamielin przedstawił nam swoją wizję zespołu, swój pomysł na grę, który naszym zdaniem daje mocne podstawy aby mieć nadzieję na osiągnięcie odpowiedniego poziomu sportowego przez naszą drużynę - dodał.

Giennadij Kamielin w czasie bogatej kariery zawodniczej występował na pozycji obrotowego, przez 10 lat grał w reprezentacji narodowej Kazachstanu oraz wielokrotnie uczestniczył w zgrupowaniach kadry narodowej ZSSR. Karierę trenerską rozpoczął w Kazachstanie, potem przez wiele lat z sukcesami prowadził zespół ligi ukraińskiej Szachtar Donieck. W międzyczasie był trenerem reprezentacji Kazachstanu oraz trenerem statystą w kadrze narodowej ZSSR. Do Polski Giennadij Kamielin przyjechał w 1991 roku i od tego czasu prowadził takie zespoły jak Chrobry Głogów, Zagłębie Lublin, Azoty Puławy, Traveland Olsztyn, Miedź Legnica, ASPR Zawadzkie, Nielba Wągrowiec, Wolsztyniak Wolsztyn czy Iska Kielce. Z tym ostatnim zespołem w latach 1995 - 2001 Kamielin osiągnął największe sukcesy zdobywając m.in. 3 razy mistrzostwo Polski, 2 razy brązowy medal mistrzostw Polski oraz 2 razy wygrywając Puchar Polski. W swojej bogatej karierze trenerskiej Giennadij Kamielin wychował i wyszkolił bardzo wielu wybitnych piłkarzy ręcznych m.in. Karola Bieleckiego i Mariusza Jursika.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (1):

 • jelo Zgłoś komentarz
  Całkiem dobry szkoleniowiec z nazwiskiem, choć ostatnio sukcesów już wielkich nie odnosi, czyżby jego myśl trenerska była już nieco przestarzała? Zobaczymy jak się sprawdzi w
  Czytaj całość
  prowadzeniu kobiet. Ciekawe jacy byli pozostali kandydaci? Wie ktoś?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×