WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Spodku uhonorują Bogdana Wentę

W najbliższą niedzielę reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej rozegra rewanżowy mecz z Litwą. W jego trakcie uhonorowany będzie Bogdan Wenta.
Tomasz Boryn
Tomasz Boryn

Nasza reprezentacja po nieudanych kwalifikacjach olimpijskich w Alicante występuje obecnie pod wodzą duetu trenerskiego Daniel Waszkiewicz, Damian Wleklak. Jak podchodzą do zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji zawodnicy? - Coś się kończy, coś się zaczyna. Razem z chłopakami chcemy wrócić na tory sprzed dwóch lat i mam nadzieję, że ten dwumecz z Litwą to pokaże - wyjaśniał Bartłomiej Jaszka.

Warto podkreślić, że przed niedzielnym meczem z Litwą w katowickim Spodku nastąpi oficjalne pożegnanie dotychczasowego trenera reprezentacji Bogdana Wenty. - Planujemy to pożegnanie zrobić po zejściu zawodników z rozgrzewki. Bogdan Wenta przyjął już zaproszenie. Dzieci, które będą uczestniczyły w finale akcji "Szczypiorniak na orlikach" przygotowały dla niego wielką laurkę. Miasto Katowice również przygotowało jakieś drobne upominki. Druga część pożegnania będzie się odbywała już po meczu w hotelu Arsenal Palace w Chorzowie, gdzie Bogdan zaprosił swoich współpracowników, z którymi pracował przez te wszystkie lata - mówił Sekretarz Generalny ZPRP, Marek Góralczyk.

Szczypiorniści naszej reprezentacji bardzo liczą na to, że katowicki Spodek wypełni się do ostatniego miejsca, a głośny doping poniesie ich do zwycięstwa nad Litwinami. - Zapraszam wszystkich kibiców do hali. Wiem, że być może termin meczu jest niekorzystny ze względu na to, że trwa Euro w Polsce. Może zdarzyć się taka sytuacja, że hala nie zostanie zapełniona. Jakoś będziemy musieli przełknąć tę gorzką pigułkę, ale byłoby szkoda, bo gramy dla kibiców - mówił Sławomir Szmal.

Bilety na niedzielne spotkanie Polski z Litwą cały czas są do nabycia. - Do tej pory sprzedaliśmy około trzech tysięcy biletów, a dwa i pół tysiąca jest zarezerwowane dla sponsorów, działaczy oraz dzieci biorących udział w akcji, o której już wspominałem. Straż pożarna wyraziła zgodę na to, aby w Spodku mogło oglądać mecz osiem tysięcy widzów. Liczymy, że pozostałe bilety jeszcze się rozejdą - wyjaśnia Góralczyk.

Szczypiorniści oglądają w wolnym czasie oglądają mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej, szczególnie te z udziałem Polaków. - Życzę chłopakom awansu do ćwierćfinału, bo zagrali dwa naprawdę fajne spotkania. Teraz dla nich, każdy mecz to tak właściwie finał, bo tylko zwycięstwa będą ich premiować do dalszego udziału w tej trudnej imprezie. Trzymam za nich kciuki - zakończył kapitan reprezentacji, Sławomir Szmal.

Spotkanie pomiędzy Polską a Litwą zostanie rozegrane w niedzielę 17 czerwca o godz. 17:30 w katowickim Spodku. Stawką dwumeczu jest awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. W pierwszym pojedynku rozegranym w Wilnie Polska pokonała Litwę 24:17 (12:9).

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wawiak 0
  Z całą pewnością Bogdanowi Wencie należą się podziękowania za pracę. Tak jak wszystkim dotychczasowym selekcjonerom. Wielokrotnie podkreślano tutaj jego niewątpliwe zasługi, ale nie zapominano o błędach. I chyba w większości słusznie.
  Jak będzie dalej ? Nie wie nikt, a przynajmniej nie może być pewien. Awans do MŚ praktycznie zapewniony. Będzie nowy trener-selekcjoner. Trochę czasu. Ciekawe możliwości. Oby wszyscy trenerzy klubowi byli gotowi mu pomagać. Oby nie było rozbieżności interesów, którą dawało się zauważyć. Wszyscy jedziemy na jednym wózku, a kadra to jest to co mamy w naszej dyscyplinie najlepszego.
  Podziękowania dla BW i powodzenia następcy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kvc30 0
  Wszyscy tu piszący chyba mają w części rację. Praca wenty z kadrą miała wiele wymiarów. Miała wymiar sukcesu - a to awans naszej reprezentacji do grona najbardziej liczących się drużyn co poparte było medalami i wysokimi pozycjami na turniejach. Wenta z grupy zawodników wybitnych zrobił wybitną drużynę. Zrobił drużynę a nie zawodników / wybitni zawodnicy już wcześniej byli/ - to jego wielka zasługa. Ale jest też drugi wymiar wenty - wenta nikogo do drużyny przez tyle lat nie wprowadził, wystarczająco długo był trenerem żeby to zrobić - paru ludzi też było, dalej wykorzystywał funkcję trenera kadry do promowania interesów klubowych, nie umiał pogodzić funkcji trenera kadry z funkcją trenera drużyny klubowej - to go przerosło, wykorzystywał też funkcję trenera kadry do hamowania rozwoju zawodników którzy nie chcieli mu się podporządkować w sprawach klubowych, poprzez media wyrobił sobie pozycję niezależnej instytucji równorzędnej związkowi i wykorzystywał tę pozycję nie tyle dla interesów kadry co swoich własnych i prowadzonego przez siebie klubu. Jeśli do tego dodać rosnące z czasem zarozumialstwo,pychę i lekceważenie dla innych, wykrętne tłumaczenia, obciążanie "innych" za porażki to mamy w miarę pełny obraz Wenty. Podziękować mu należy za te pozytywne elementy jego pracy, były ważne i było ich dużo , o tych negatywnych / było ich też niemało i to istotnych / w chwili pożegnania nie ma co mówić ale też nie można udawać , że ich nie było. Jest też parę wniosków dla związku i środowisk piłki ręcznej - trener kadry nie może być niezależnym ośrodkiem od związku, trener kadry to pracownik związku, trener kadry nie może prowadzić drużyny klubowej - konflikt interesów jest oczywisty, itp. arto nad tym pomyśleć.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • hbf 2
  To nie koniec,to dopiero początek, ale wszytsko zależy od tego,
  w jakiej formie związek podziękuje Bogdanowi za pracę z kadrą.
  Jeśli będzie to nijakie, to nijakoś będzi dalej.
  Jeśli będzie to podane treściwie,forma listu motywacyjnego
  (dokumentu,którego nie znoszę w sensie zawodowym)
  ze strony zwiazku do Bogdana, to może otworzy się nowy etap.
  Dla polskiego szczypiorniaka.Bo niewykorzystanie,nie trenerskie
  osoby Bogdana do budowy marki polskiego handball'u, byłoby
  zmarnowaniem szansy.. Dlatego rzucam pomysł,żeby zrobić
  Bogdana szefem odrębnej.. organizacji,na wzór czy podobieństwo
  PLK(kosz),PLPS(siatka),EkstraKlasa(nożna),SL(ręczna)
  lub PGNIG-SL(z nazwą strategicznego sponsora ręcznej.
  Dbała by o prawa do transmisji TV/online,o rozwój ligi,
  o sponsorów ligi i klubów,o doborze sędziów, o oprawy meczowe,
  stronę intenetową,o której już Ktoś wspomniał.
  A reprezentację niech prowadzą asystenci,conajmniej do MŚ2013ESP.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×