Twardo: O awans możemy być spokojni

7 bramek - z taką zaliczką przystąpią polscy szczypiorniści do rewanżowego meczu z Litwą w ramach eliminacji do MŚ 2013.

Adam Twardo, na co dzień zawodnik Orlen Wisły Płock, podczas meczu z Litwą po dłuższej przerwie powrócił do składu reprezentacji Polski. - Ostatni raz z orzełkiem na piersi wystąpiłem w grudniu 2010 przeciwko Rumunii. Teraz ponownie dostałem swoją szansę, za którą staram się odwdzięczyć - oznajmia.

Z Wilna polscy reprezentanci wywieźli siedmiobramkowe zwycięstwo. Jak zaznacza Twardo przez większą część spotkania Litwini na własnym terenie stawiali spory opór. Jednak co do korzystnego rezultatu rewanżowego meczu w Katowicach nie ma on wątpliwości. - Wtedy nie było tak łatwo, jakby wskazywał na to wynik. Dopiero w drugiej połowie udało się odskoczyć. Litwa grała twardo, typowym 5-1 w obronie. Myślę jednak, że o awans możemy być spokojni - zapewnia.