Wygrany sparing Tauronu Stali Mielec

Szczypiorniści Tauronu Stali Mielec wygrali z ZTR Zaporoże 32-31 w pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem. Spotkanie w mieleckiej hali obejrzało blisko 1000 widzów.

Dariusz Krępski

Piłkarze ręczni Tauronu Stali Mielec rozegrali pierwszy przedsezonowy sparing. W swojej hali pokonali trzecią drużynę ukraińskiej ekstraklasy ZTR Zaporoże 32:31. Goście zza wschodniej granicy w pierwszej połowie dotrzymywali kroku brązowemu medaliście Superligi, do przerwy prowadząc 15:14. - Nie może być tak fatalnej skuteczności, cztery niewykorzystanie rzuty karne i kilka sytuacji sam na sam nie może nam się zdarzać - grzmiał trener Ryszard Skutnik. Szkoleniowiec "Czeczeńców" narzekał też na słabą w tym meczu postawę bramkarzy, ale raczej chodziło mu o Lecha Kryńskiego, który zastąpił w pierwszym kwadransie drugiej połowy Krzysztofa Lipkę. Ten drugi bowiem radził sobie w bramce momentami znakomicie, popisując się kilkoma efektownymi obronami. - To był nasz pierwszy mecz w okresie przygotowawczym, jak to się mówi pierwsze koty za płoty - usprawiedliwiał grę swojego zespołu Ryszard Skutnik.

W meczu kontrolnym z Zaporożem zaprezentowali się prawie wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Mirosława Gudza. Kołowy Tauronu Stali przeciążył mięśnie pleców i na kilka dni musiał przerwać treningi. - Wracam do zajęć najpóźniej we czwartek - oznajmił były gracz niemieckiego zespołu HC Empor Rostock. Najwięcej bramek dla Tauronu Stali zdobyli Damian Krzysztofik i Damian Kostrzewa po 5. Spotkanie w mieleckiej hali obejrzało blisko 1000 widzów. We czwartek rewanż o godz. 11:00.

Jak poinformował Witold Pieróg, wiceprezes Tauronu Stali, mielecki klub czyni starania, by dwa pierwsze mecze Pucharu EHF z tureckim zespołem Nilufer Belediyespor rozegrać w Mielcu 8 i 9 września. Z kolei wyjazdowy mecz I kolejki Superligi z Piotrkowianinem mielczanie chcą przełożyć na środę 5 września.

Tauron Stal Mielec - ZTR Zaporoże 32:31 (14:15)

Tauron Stal Mielec: Lipka, Kryński - Wilk 3 Janyst 3, Sobut 2, Krieger 1, Szpera 2, Babicz 2, Gawęcki 2, Gliński 4, Chodara 2, Krzysztofik 5, Kornecki 1 i Kostrzewa 5.

ZTR Zaporoże: Derevinkin, Kruchov, Komok, Krivchikov, Konstantinov 4, Karamushev 11, Isanchuk 2, Ganchev, Begal, Mogilka 1, Turchenko 8, Zozov, Kovbar 5, Zvezdov, Semenchenko i Kikilenko